Morze wyrzuciło czternastą odciętą stopę

Kanada Series Top News maj 12, 2018 at 3:05 pm

zz stopa2Czternastą odciętą kończynę znalazł spacerowicz na wyspie Gabriola. Wybrał się na przechadzkę plażą Brickyard i dostrzegł stopę wciśniętą między kłody. 

Makabryczne znalezisko wstrząsnęło mieszkańcami enklawy znanej z urzekającego piaskowca i pozostającej w bliskich relacjach wspólnoty artystów. Podobnie było w innych miejscach, w których morze wyrzucało odcięte stopy. Zazwyczaj działo się to w cichych i spokojnych miejscach, a ludzie przeżywali szok.

Znaleziona stopa miała but – jak twierdzi policja – rodzaju turystycznego. To nic nowego, bo wszystkie odkryte do tej pory na południowym wybrzeżu B.C. kończyny były obute. Jednak tym razem obuwie jest innego typu, bo wcześniej znajdowano przede wszystkim stopy w sportowych modelach adidasa i reeboka.

Koszmarna zagadka nęka policję już od 11 lat. Morze wyrzuciło pierwszą stopę w 2007 roku. Od tego czasu powstało wiele teorii. Ludzie dzielą się nimi w internecie.

zz stopaW dyskusjach padają najrozmaitsze pomysły, również nieprawdopodobne. Niektórzy spekulują, że to skutki tsunami, dzieło handlarzy ludźmi i ich organami, seryjnego mordercy lub mafii.

Byli tacy, którzy twierdzili, iż teoretycznie mogłyby być to szczątki ofiar katastrofy lotniczej lub statku.

Kanadyjscy koronerzy uspokoili mieszkańców, dementując niektóre pogłoski.

Rzecznik Coroners Service Andy Watson oświadczył, że we wszystkich poprzednich przypadkach znalezionych stóp została wykluczona wersja mówiąca o zbrodniach na osobach, których kończyny wyrzuciło morze.

Zdaniem naukowców stopy należą do samobójców lub ofiar nieszczęśliwych wypadków np. wciągniętych przez falę. Stopy mogły odłączyć się od reszty ciała na skutek rozkładu. Takie oświadczenie może i uspokoiło nastroje, ale nie wyjaśnia zagadki.

Co ciekawe, czternaście wymienionych w artykule stóp to nie wszystko. Jedną z pierwszych odnaleziono w Vancouver już w 1887 roku. Podobnego odkrycia dokonano również w 1914 roku. „Vancouver Sun” donosi, że stopa znajdowała się w wysokim bucie na plaży, niedaleko ujścia rzeki Salmon.

zz stopa4

Wszystko zaczęło się w roku 2007 kiedy turystka z Waszyngtonu odnalazła na wyspie Jedediah buta. Był to Adidas ze skarpetą w środku. Gdy ją odchyliła, dostrzegła prawą stopę. O sprawie powiadomiła policję. Ustalono, że część ciała należała do zaginionego mężczyzny, który cierpiał na depresję.

Sześć dni później dokonano kolejnego makabrycznego odkrycia. Na wyspie Gabriola odnaleziono prawą, stopę w białym Reeboku. Prawdopodobnie morze wyrzuciło ją na brzeg, a później, w inne miejsce przeniosły ją zwierzęta. Stopę dostrzegła spacerująca para. Badanie DNA wykazało, że należała do mężczyzny, który zaginął w 2006 roku.

Stopa znaleziona przez psa w na brzegu morza w Vancouver w roku ubiegłym należała do 79-letniego mężczyzny ze Stanów, który wyszedł z domu i zaginął

Stopa znaleziona przez psa w na brzegu morza w Vancouver w roku ubiegłym należała do 79-letniego mężczyzny ze Stanów, który wyszedł z domu i zaginął

Trzecią, również prawą stopę odnaleziono 8 lutego 2008 roku na wyspie Valdes. Była w bucie Nike. Śledczy ustalili, że należała do 21-letniego mieszkańca angielskiego Surrey, który zaginął cztery lata wcześniej. Policja nie traktowała jego śmierci jako „podejrzanej”. Podejrzewała nieszczęśliwy wypadek lub samobójstwo.

Lewą stopę mężczyzny odkryto 16 czerwca tego samego roku na wyspie Westham.

22 maja 2008 roku dokonano piątego, makabrycznego odkrycia. Pomiędzy miejscowościami Richmond i Delta w Kolumbii Brytyjskiej odnaleziono prawą, kobiecą stopę w bucie New Balance. Prawdopodobnie przypłynęła rzeką Fraser. 11 listopada 2008 roku z tejże rzeki w Richmond wyłowiono lewą, kobiecą stopę. Badania wykazały, że należała do tej samej kobiety. Zaginęła ona w 2004 roku.

27 października 2009 roku na plaży w Richmond odkryto prawą stopę w bucie do biegania Nike. Ustalono, że należała do mieszkańca rejonu Vancouver, który zaginął w styczniu 2008 roku i zmarł z przyczyn naturalnych.

30 sierpnia 2011 dokonano kolejnego makabrycznego odkrycia. W porcie w Vancouver odnaleziono lewą stopę w biało-niebiesko-czerwonym bucie. Nie wiadomo, do kogo należała.

W październiku 2012 roku, w tym samym miejscu odnaleziono prawą stopę, tego samego, niezidentyfikowanego człowieka.

4 listopada 2011 roku w wodzie niedaleko Port Moody wczasowicze dostrzegli turystyczny but z prawą stopą w środku. Ustalono, że należała do miejscowego wędkarza, który zaginął w 1987 roku. Jedenastą i dwunastą stopę odnaleziono w lutym 2016 roku. Obie znajdowały się w pobliżu Port Renfrew. Odkryto je w odstępie pięciu dni. Nie wiadomo, do kogo należały.

Trzynastą stopę odnaleziono w grudniu ubiegłego roku przy rzece Jordan. Ustalono, że należała do mężczyzny, który zaginął we wrześniu.

Teraz odnaleziono czternastą stopę.

Więcej – TUTAJ.