Matka znanego miliardera podbija świat mody

Kanada Series Top News maj 13, 2018 at 4:00 pm

zz matka6Urodzona w Kanadzie 70-letnia Maye Musk jest matką miliardera Elona Muska, modelką i jedną z najbardziej eleganckich starszych kobiet w mediach społecznościowych.

Jest Kanadyjką ale ale jako nastolatka przeprowadziła się z rodziną do RPA. W 1969 roku Maye dostała się do finału konkursu piękności Miss Południowej Afryki, a kilka lat później zdobyła tytuł magistra dietetyki.

Dopiero po latach zdecydowała się wrócić do ojczyzny. Nadal, nieprzerwanie od 50 lat, pojawia się na wybiegach i na okładkach największych modowych czasopism. I nie tylko takich, również w “Time” czy “New York Post”.

Urodziła się w 1948 roku w Regina w Saskatchewan jako bliźniaczka mając czworo rodzeństwa. Jej rodzice byli podróżnikami szukającymi przygód i “zaginionego miasta” na pustyni Kalahari, gdzie spędzili 10 lat. W 1952 roku oblecieli kulę ziemską śmigłowym samolotem.

Siedmioletnia Maye Musk (w środku) w otoczeniu rodzeństwa i rodziców na skrzydle ich samolotu

Siedmioletnia Maye Musk (w środku) w otoczeniu rodzeństwa i rodziców na skrzydle ich samolotu

Miliarder i wizjoner Elon Musk jest jeden z trojga jej dzieci. Po rozwodzie matki wychowywał go głównie ojciec, południowoafrykański inżynier Errol Musk. Po skończeniu szkoły średniej przeniósł się do Kanady, gdzie jego matka wciąż była gwiazdą w świecie mody. Zanim młody Elon rozpoczął oszałamiającą karierę biznesmena i wynalazcy ciężko pracował fizycznie na swoje utrzymanie.

We wrześniu ub. roku Maye Musk została rzeczniczką kosmetyków CoverGirl.

zz matka4

Jej historia w “Forbes” - TUTAJ.

Screen Shot 2018-05-13 at 12.20.17 zz matka1 Screen Shot 2018-05-13 at 12.19.52 zz matka2 zz matka10