Po raz pierwszy w historii kobieta na czele Kościoła Anglikańskiego

Kanada Top News maj 14, 2018 at 12:30 pm

zz kobietaNa czele Anglican Church of Canada (Anglikańskiego Kościoła Kanady) po raz pierwszy w historii stanie kobieta — Melissa Skelton.

Zostanie ona arcybiskupem i metropolitą w prowincji Kolumbia Brytyjska i na terytorium Jukonu. Oprócz nowego stanowiska kobieta będzie w dalszym ciągu pełnić funkcję biskupa w diecezji miasta New Westminster.

- Wszystko, co mogę powiedzieć w związku z tym, że zostałam pierwszą kobietą-metropolitą Kościoła Anglikańskiego to to, że jestem wdzięczna Bogu za taką możliwość — powiedziała Skelton.

Wychowała się na południu USA w rodzinie adwokatów. Wcześniej pracowała w firmach Procter & Gamble i Tom’s of Maine, gdzie zajmowała się zarządzaniem znakami towarowymi.

Udzielanie święceń kapłańskich kobietom to kontrowersyjny temat dla Kościoła Anglikańskiego. Pierwsza kobieta została wyświęcona na wikariusza w 1994 roku w Londynie. W 2012 roku Synod Generalny Kościoła Anglii zajął się kwestią dopuszczania kobiet do sakry biskupiej, między innymi tym, jak będzie wyglądać ich wyświęcanie i co można zaproponować Anglikom, którzy są przeciwni takiemu rozwiązaniu.

Więcej - TUTAJ.