Strzelanina w dużym domu w Kleinburg

Lokalnie Top News maj 14, 2018 at 6:00 am

aaklainburg

Dwudziestolatek nie żyje. Policja aresztowała mężczyznę w Kleinburg.

Policjanci z regionu York zostali wezwani nad ranem do domu przy Timber Creek Boulevard w pobliżu Major MacKenzie Drive West, w pobliżu autostrady 27. Osoby wzywające funkcjonariuszy mówiły o strzelaninie, jaka miała tam miejsce.

Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce, zastali w domu martwego mężczyznę z licznymi ranami postrzałowymi. Była też druga ofiara strzelaniny, która została odwieziona do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Komal Rattu, która mieszka w okolicy opowiada, że leżała wtedy w łóżku gdy usłyszała strzały. Mówi, że ​​nigdy w życiu nie przypuszczała, że może słyszeć strzały tak blisko domu.

- To było naprawdę przerażające. Nie mogłam spać ostatniej nocy – powiedziała – Byłam rozbudzona, patrzyłam w okno i powiedziałam: „Co się dzieje? To się nigdy tutaj nie zdarza”.

aaklainburg4Jamesa Abrahama również obudziły odgłosy wystrzałów. Powiedział, że widział 25 lub 30 osób próbujących odjechać po tym, jak rozległy się strzały.

- Było tu być może około 20, 15 samochodów zaparkowanych w tym miejscu. Wszyscy usiłowali odjechać, wszyscy naraz – opowiada.

Wygląda na to, że kilka osób przebywało w domu w momencie incydentu – powiedział sierżant David Mitchell, rzecznik York Regional Police.

Detektywi wydziału zabójstw prowadzą śledztwo, zespół techników kryminalistyki jest na miejscu zdarzenia i zbiera ślady. Na miejscu utworzono posterunek dowodzenia.

- Śledztwo jest w powijakach i przewiduję, że przez większą część dnia na miejscu zdarzenia będzie wielu funkcjonariuszy policji – stwierdził sierżant Mitchell.

aaklainburg2Dokładne okoliczności śmierci nie zostały ujawnione. Policja nie poinformowała, czy broń została odzyskana.

Mitchell powiedział, że mężczyzna przebywający w areszcie był w tym czasie w okolicy, ale jego ewentualne zaangażowanie nie jest jeszcze znane. Policja dodała później, że usiłował uciekać. Na razie nie postawiono mu żadnych zarzutów. Nie ujawniono też tożsamości śmiertelnej ofiary zajścia.

- Jeśli będą świadkowie wydarzeń jakie miały miejsce tego ranka, będziemy wdzięczni za telefon – powiedział Mitchell.

Na czas gromadzenia dowodów na kilka godzin została zamknięta autostrada 27 na odcinku od Major Mackenzie Drive do Rutherford Road, po czym została ponownie otwarta.