Trwa Tydzień dla Życia i Rodziny

Kanada Top News maj 15, 2018 at 12:30 pm

zz trwa1Katolicy w Kanadzie przeżywają specjalny tydzień poświęcony obronie życia i rodziny. Z tej okazji przesłania wystosowali przewodniczący tamtejszego episkopatu oraz fundacja podejmująca kwestie pro-life.

„Od 13 do 20 maja Kanada świętuje Tydzień dla Życia i Rodziny. Dla wielu współczesnych codzienne życie stało się bezwzględnym cyklem pracy i aktywności, które nie pozwala na nic więcej niż rutynowe spotkania z rodziną” – pisze przewodniczący Konferencji Episkopatu Kanady w specjalnym liście z tej okazji.

Biskup Lionel Gendron, nawiązując do tematu tygodnia „Miłość: spotykanie drugiego” podkreśla, że miłość to spotkanie i poświęcanie czasu drugiej osobie.

Przesłanie na ten tydzień wystosowała także Katolicka Organizacja dla Życia i Rodziny (COLF). Czytamy w nim, że będzie to czas na głęboką refleksję i modlitwę w intencji życia i rodziny.

„W żadnym innym czasie taka modlitwa i refleksja nie były tak koniecznie potrzebne, gdy jednak przytłaczają nas koleje życia, nie zapominajmy, że zawsze mamy dostęp do przemieniającej mocy Ducha Świętego”, czytamy w liście.

Więcej - TUTAJ.