Zniknięcie malezyjskiego Boeinga było celowe?

Kanada Series Top News maj 15, 2018 at 4:00 pm

Screen Shot 2018-05-15 at 10.34.34Zniknięcie w marcu 2014 roku malezyjskiego Boeinga 777-200 było najprawdopodobniej spowodowane celowymi działaniami pilota. Do takiego wniosku doszli eksperci występujący w australijskim kanale telewizyjnym 9Now.

Śledczy z Kanady, były szef Biura Bezpieczeństwa Transportu Kanady Larry Vance powiedział nawet, że „pilot zamierzał się zabić, niestety wraz z nim zabił wszystkich pasażerów. To zostało zrobione celowo”. Uważa on, że pilot umyślnie działał tak, aby spowodować upadek godzinę po starcie.

Brytyjski pilot i instruktor lotniczy Simon Harvey, który latał na Boeingu 777 w Azji, uważa, że sytuacja „została starannie zaplanowana, aby samolot zniknął”. Jak sądzi, dowódca Boeinga, Zachariasz Ahmad Shah wyłączył system wykrywania, a następnie skierował samolot na granicę obszarów odpowiedzialności Malezji i Tajlandii, aby zmylić dyspozytorów. Taki kurs, zdaniem eksperta, został wybrany celowo.

- Gdybym został poinstruowany, że samolot “ma zniknąć”, zrobiłbym to samo — powiedział Harvey.

zz malezja

Jednocześnie Hardy wskazuje na niepotrzebny hak wokół malezyjskiego stanu Penang, gdzie urodził się Ahmad Shah. Według eksperta w ten sposób pilot pożegnał się z domem.

Jego zdaniem pilot Boeinga mógł wsadzić maskę tlenową, a następnie rozhermetyzować kabinę samolotu, aby pasażerowie i inni członkowie załogi stracili przytomność.

W nocy z 7 na 8 marca 2014 roku samolot 777-200 Malaysia Airlines wykonujący rejs MH370 z Kuala Lumpur do Pekinu z 227 pasażerami i 12 członkami załogi zniknął z ekranów radaru. Zakłada się, że samolot rozbił się w oceanie. Zakładano, że samolot rozbił się na południowym Oceanie Indyjskim. Później australijscy naukowcy sugerowali, że zaginiony MH370 może znajdować się na północ od strefy poszukiwania. Operacja poszukiwawcza nie była w stanie ustalić miejsca katastrofy samolotu.

W styczniu 2017 roku władze Australii, Malezji i Chin zgodziły się na zawieszenie poszukiwania malezyjskiego Boeinga MH370. W 2018 roku Malezja wznowiła poszukiwania zaginionego Boeinga.

Szczątki znalezione na francuskiej wyspie Reunion

Szczątki znalezione na francuskiej wyspie Reunion