Śmiertelne groźby przed sklepem Walmartu

Lokalnie Top News maj 16, 2018 at 6:00 am

aagrafitti2

Klienci sklepu Walmart w Mississauga byli zszokowani, gdy we wtorkowy poranek zobaczyli groźny napis namalowany sprayem na przedniej ścianie sklepu.

Graffiti zostało „wyspreyowane” dużymi literami na ścianie Walmartu przy Erin Mills Parkway i Burnhamthorpe Road West. Treść napisu była prosta i dosadna: „Aby zakończyć wojnę o pokój i zwycięstwo – zabij wszystkich republikanów”.

Był też podpis autorów hasła: „We R Logis. C U Friday”.

Policja Peel traktuje ​​incydent jako przestępstwo „z powodu szkód majątkowych”.

Funkcjonariusze ​​odpowiedzieli na wezwanie około godziny 6:30 rano we wtorek. Prowadzą dochodzenie w sprawie aktu wandalizmu. W tej chwili nie nazywają tego przestępstwem z nienawiści.

- Treści muszą wskazywać na pewien rodzaj nienawiści lub uprzedzeń wobec pewnej grupy – powiedziała const. Iryna Yashnyk – Czy jest nią religia, kultura, język itd., co nie jest powiedziane w tym zdaniu. Nie jest to hasło skierowane przeciwko jakiejkolwiek partii politycznej tutaj w Kanadzie, dlatego nie będzie badane jako przestępstwo dyktowane nienawiścią.

Personel sklepu umieścił na drzwiach sklepu informację, że współpracuje z władzami w celu ustalenia autorów tego napisu:

“Przepraszamy za napis farbami w aerozolu na zewnątrz naszego sklepu. Niestety sklep nasz jest ofiarą wandali. Powiadomiliśmy policję, a wkrótce usuniemy ten napis ze ścian. Dziękujemy za wyrozumiałość.”

Po południu hasło zostało zamalowane, a dodatkowe zabezpieczenie było widoczne przy drzwiach wejściowych.