Kandydat na posła posądzony o kradzież składa rezygnację

Lokalnie Top News maj 17, 2018 at 6:00 am
Simmer Sandhu w towarzystwie lidera Konserwatystów, Douga Forda.

Simmer Sandhu w towarzystwie lidera Konserwatystów, Douga Forda.

Kandydat Konserwatystów na posła z rejonu Brampton East niespodziewanie zrezygnował ze startu w czerwcowych wyborach prowincyjnych.

Rezygnacja Simmera Sandhu nastąpiła kilka godzin po tym, jak jego były pracodawca ogłosił, że prowadzi dochodzenie w sprawie naruszenia danych wewnętrznych, które dotknęło 60000 klientów firmy.

Sandhu pracował przez dziewięć lat w 407 ETR, firmie będącej właścicielem i zarządcą płatnej autostrady 407.

W środę, późnym popołudniem 407 ETR ogłosiła, że w ciągu ostatniego roku z biura firmy skradziono dane 60 tysięcy klientów – ich nazwiska, adresy pocztowe, a w niektórych przypadkach ich numery telefonów.

„Incydent jest badany jako wewnętrzna kradzież danych” – firma poinformowała w specjalnym oświadczeniu. Stwierdzono, że lokalna policja i prowincyjny Komisarz ds. Informacji i Prywatności zostali poinformowani o sprawie.

Urzędnik firmy potwierdził, że Sandhu pracował dla 407 ETR. Zwolnił się z pracy przed około dwoma miesiącami.

„Te zarzuty są całkowicie bezpodstawne, kategorycznie im zaprzeczam” – napisał Sandhu na Twitterze. Dodał, że będzie się energicznie bronił. “Czuję, że nie mogę kontynuować pracy jako kandydat na posła z ramienia PC w Brampton East” – zastrzegł.

W sprawie zabrała też głos rzeczniczka prasowa Partii Konserwatywnej w Ontario, Melissa Lantsman.

Miejsce Simmera Sandhu zajmie nowy kandydat Konserwatystów, Sudeep Verma.

Miejsce Simmera Sandhu zajmie nowy kandydat Konserwatystów, Sudeep Verma.

“W związku z prowadzonym dochodzeniem Simmer Sandhu uznał, że konieczne jest odstąpienie od ubiegania się o funkcję posła do parlamentu prowincyjnego z ramienia naszej partii, a my zaakceptowaliśmy jego rezygnację” – napisała w specjalnym oświadczeniu.

Głos zabrał też współprzewodniczący kampanii liberalnej Deb Matthews. W pisemnym oświadczeniu wydanym w środę wieczorem określił zarzuty jako “bardzo niepokojące”.

“Jeśli te zarzuty są prawdziwe, to wykracza to poza sprawę i kłopoty jednego kandydata. Może to oznaczać, że ​​Partia Konserwatywna dysponuje skradzionymi danymi osobowymi, które może wykorzystać w celach politycznych” – napisał Matthews.

Partia Postępowych Konserwatystów zdecydowała, że po rezygnacji Sandhu, jej kandydatem na posła z rejonu Brampton East będzie Sudeep Verma.