TTC chce karać niesfornych braci – akordeonistów

Lokalnie Top News maj 18, 2018 at 10:00 am

aaakordeon4

Akordeoniści, którzy trochę zabawiali, ale też trochę irytowali pasażerów torontońskiego metra swoimi występami z hitem “Despacito”, nauczyli się nowej melodii, ale TTC twierdzi, że mężczyźni łamią prawo.

Bracia, których występy w wagonach metra zarejestrowane na wideo krążą w Internecie, zostali ostrzeżeni, by zaprzestali występów, ponieważ są one zabronione w pojazdach komunikacji publicznej w Toronto.

Stuart Green

Stuart Green

Rzecznik Toronto Transit Commission, Stuart Green, twierdzi, że to, iż panowie nauczyli się grać nową melodię nie czyni tego, co robią, bardziej akceptowalnym niż wtedy, gdy “poddawali naszych klientów wciąż tej samej muzycznej obrzydliwości”.

Green poinformował, że w czwartek mężczyźni otrzymali jeden mandat z karą w wysokości 235 dolarów i dwoma wezwaniami do stawienia się przed sądem. Dodał, że kierownictwo TTC zdaje sobie sprawę, że para akordeonistów ma swoich zwolenników, ale uważa, że ​​ich działania są sprzeczne z regulaminem TTC i muszą się skończyć.

- To nie tylko przeszkadza wielu pasażerom w relatywnie spokojnej podróży, ale może utrudnić podróż tym, którzy stracili wzrok, którzy mogą polegać na informacjach na temat przystanków z komunikatów głosowych. Gra akordeonistów może je po prostu zagłuszyć – powiedział Green.

aakordeonRzecznik zaznaczył, że istnieje legalny sposób, w jaki muzycy mogą występować na terenie TTC za pośrednictwem programu Underground Sounds, ale nawet wtedy wykonywanie muzyki w pojazdach jest zabronione.

Ostrzegł, że jeśli występy w pojazdach będą kontynuowane, TTC podejmie surowsze działania, które mogą skutkować wyższymi grzywnami.

“Despacito” autorstwa Luisa Fonsiego z udziałem Daddy Yankee, stało się najczęściej oglądanym klipem wszechczasów na YouTubie ostatniego lata.