Oszuści wyłudzili 200000 dolarów za “uwolnienie” kobiety

Lokalnie Top News maj 19, 2018 at 10:00 am

aaporwanie2

Policja regionu Durham ostrzega przed oszustwem “wirtualnego porwania”, mającym na celu wyłudzenie pieniędzy okupu od rodziców, współmałżonka lub przyjaciół ofiary.

Policja zdecydowała się na wydanie ostrzeżenia po tym, jak rodzice i przyjaciele 18-letniej studentki z Montrealu zostali oszukani na ponad 200 tysięcy dolarów.

Oszuści powiedzieli swojej ofierze, młodej dziewczynie, że została uwikłana w poważne przestępstwo. Przekonali ją, że aby się z tego wywikłać musi sobie zrobić zdjęcie ze związanymi rękami i nogami, które sprawiałoby wrażenie, że znajduje się w niebezpieczeństwie, że jest ofiarą porwania. Po czym powiedziano jej, aby czekała w pokoju hotelowym.

Oszuści powiedzieli kobiecie, że zostanie aresztowana i wtrącona do więzienia, jeśli nie zastosuje się do ich instrukcji.

Policyjni śledczy twierdzą, że oszuści przesłali te zdjęcia do jej matki, mieszkanki Oshawy, żądając okupu. Pieniądze miały być wpłacone za pośrednictwem aplikacji o nazwie “WECHAT”. Ponad 200000 dolarów zostało przekazanych przez rodziców i przyjaciół kobiety na nieznane konto bankowe.

Policjanci skontaktowali się z matką dziewczyny 16 maja, która zdecydowała się w końcu zgłosić porwanie. Śledczy ustalili, że jej córka stale przebywała w Montrealu, gdzie policja znalazła ją wciąż czekającą w pokoju hotelowym.

Niestety podobne zdarzenia miały miejsce w GTA. Osoby, z którymi kontaktowali się oszuści powinny skontaktować się z lokalną policją.