Napad na sklep zakończony uliczną kraksą

Lokalnie Top News maj 20, 2018 at 10:00 am

aasrebrny2

Zbrojny napad na sklep zakończył się dachowaniem samochodu i desperacką ucieczką podejrzanych.

Const. David Hopkinson mówi, że przed południem w sobotę, kobieta weszła do sklepu Coach na Bloor Street West usytuowanego między Queens Park i Sultan Street. Kobieta była uzbrojona. Ukradła ze sklepu kilka przedmiotów, po czym wsiadła do czekającego na nią srebrnego pojazdu i odjechała.

Policjanci twierdzą, że kobieta i prowadzący samochód mężczyzna jechali szybko i chaotycznie. W pewnym momencie, u zbiegu Wellesley Street i Jarvis Street zderzyli się z białym samochodem typu SUV. Na skutek kolizji srebrny samochód, którym jechali dachował.

- Gdy dym się rozszedł z przewróconego na dach, pogiętego samochodu wynurzyła się kobieta i zaczęła uciekać – opowiada świadek zdarzenia, Desley McCalla – Widziałem młodą, krótko ostrzyżoną, ubraną na czarno kobietę jak wyczołgała się z rozbitego samochodu tuż obok mojej ciężarówki. Wstała, pobiegła, przeskoczyła przez płot, po czym upadła na ziemię, ale wstała i pobiegła dalej.

Inny świadek wypadku mówi, że pomógł wydostać się z przewróconego na dach pojazdu drugiemu podejrzanemu.

- Facet próbował wydostać się z przewróconego na dach samochodu – mówi Akash Kacchiyapatil – Otworzyłem mu drzwi, by mu pomóc, a on, gdy tylko znalazł się poza pojazdem uciekł.

Mimo silnego zderzenia nikt z jadących SUV nie odniósł obrażeń.

- Jestem zszokowany, że nikt nie jest martwy – powiedział Joseph Sohn z Toronto.

Policyjni technicy przeszukali sklep Coach, na który napadli rabusie. Zdjęto odciski palców. Na miejsce ucieczki rabusiów wezwano Emergency Task Force oraz policjantów z psami tropiącymi.

- Obawialiśmy się, że są ranni – powiedział const. Hopkinson – Naszym większym zmartwieniem jest to, że kobieta ma broń palną. Nic nie stoi na przeszkodzie, by próbowała dokonać napadu na jakiś sklep ponownie. Dopóki nie usuniemy jej z ulic miasta jest niebezpieczna.

Srebrny pojazd, którym jechali rabusie został skradziony.

Policja zwraca się do wszystkich, którzy mogliby pomóc w identyfikacji podejrzanych o kontakt ze śledczymi.