Zniszczymy wasze plaże – zapowiada list pełen pogróżek

Lokalnie Series Top News maj 20, 2018 at 4:00 pm

zz list3W ręce policji OPP trafił list z pogróżkami zapowiadający niszczenie popularnych plaż w regionach turystycznych, podpisany rzekomo przez IRF (Islamic Revolutionary Force).

W liście wspomina się, że już w zimie zniszczono przy pomocy skuterów śnieżnych część popularnych plaż nad jeziorami w Muskoce sprawiając, że są bezużyteczne a nawet niebezpieczne.

List podkreśla, że miasta w północnym Ontario są znacznie łatwiejszym celem niż duże miasta na południu i że celem zniszczeń są plaże pomiędzy North Bay a Toronto.

List z pogróżkami otrzymał najpierw urząd leśny w Huntsville, a następnie władze miejskie Bracebridge i Gravenhurst.

Rzecznik wspomnianych miast wykluczył, aby jakiekolwiek plaże zostały zniszczone przy pomocy skuterów śnieżnych. Policja OPP przyznała jednak, że na kilka dni zamknięto Bay Park w Bracebridge oraz Beach Park w Kirby, gdzie znaleziono w piasku tłuczone szkło, igły do szycia i haczyki wędkarskie. Kilka dni temu zamknięto je ponownie, a nurkowie przeszukują wodę.

Park w Bracebridge Bay zamknięty pod koniec kwietnia 

Park w Bracebridge Bay zamknięty pod koniec kwietnia

Również w Gravenhurst znaleziono tłuczone szkło na jednej z plaż, po czym ostrzeżono pobliską szkołę.

List zapowiada, że motywem niszczenia plaż jest “odrzucenie islamu i podążanie za Wielkim Szatanem”. Czytamy tam również, że “IRF walczy z haniebnymi i niesprawiedliwymi prześladowaniami religijnymi muzułmańskich Kanadyjczyków i ludów islamskich na całym świecie”, a “niewierni pozwalają swym kobietom bezwstydnie paradować po plażach prawie nago”. Zawiera też pogróżki najcięższego rodzaju: “Nie sięgniemy po coś w rodzaju 9-11 ale możemy zrujnować wam turystykę, ranić ludzi, wykolejać pociągi, zatruwać ujęcia wodne, podpalać lasy…”

Rzecznik OPP informuje, że policja bardzo poważnie podchodzi do zagrożenia i obecnie prowadzi dochodzenie w tej sprawie. Miasta w Muskoce podjęły dodatkowe kontrole swoich plaż i parków. Mieszkańcy proszeni są o zgłaszanie wszelkich przejawów podejrzanej aktywności i wandalizmu. Policja zapewnia anonimowość bez potrzeby świadczenia w sądzie oraz nagrodę w wysokości 2 tysięcy dolarów – szczegóły TUTAJ. 

zz list2