Bilans ostatniej niedzieli: troje ciężko rannych, jeden zabity

Lokalnie Top News maj 21, 2018 at 6:00 am

aaniespokojnie

Niedziela podczas długiego weekendu nie należała w Toronto do najspokojniejszych.

Najpierw o 3 nad ranem wybuchła strzelanina w Scarborough w pobliżu Milford Haven Drive i Greenock Avenue. Przybyli na miejsce policjanci znaleźli dwóch mężczyzn z ranami postrzałowymi. Jeden z nich, 17-latek Mohammed Gharda zmarł na miejscu, drugi, o rok od niego starszy odwieziony został do szpitala.

aaniespokojnie5- Miał wiele ran postrzałowych – powiedział detektyw Jeff Allington – Oczekuje się, że przeżyje, ale jego stan jest poważny.

Policja nie ujawniła dotąd żadnych informacji na temat potencjalnych podejrzanych.

- Apeluję do każdego, kto mieszka w okolicy, który widział tu coś niezwykłego we wczesnych godzinach rannych, aby skontaktować się z policją – powiedział Allington.

Dodał, że funkcjonariusze szukają również nagrań z monitoringu, który ludzie mogą mieć.

aaniespokojnie2Drugie dramatyczne wydarzenie miało miejsce na stacji metra Spadina około czwartej po południu. W tunelu dla pieszych nożownik zaatakował jednego z przechodniów. Ofiara została przetransportowana do szpitala z poważnymi obrażeniami, ale nie zagrażającymi życiu.

Policyjni śledczy uważają, że był to przypadkowy, niczym nie sprowokowany atak. Świadkowie opisują bandytę jako białego mężczyznę średniego wzrostu, normalnej budowie ciała i nastroszonych włosach.

Przez jakiś czas stacja Spadina z powodu śledztwa była zamknięta, ale już wieczorem została ponownie udostępniona pasażerom.

Końcówka dnia również nie należała do najspokojniejszych. O 9 wieczorem w centrum Toronto, w okolicach Yonge Street i Wellington Street doszło do strzelaniny, w której rany odniósł jeden mężczyzna. W krytycznym stanie został odwieziony do szpitala.

aaniespokojnie3Według ustaleń śledczych widziano ludzi uciekających z restauracji, gdy rozległy się strzały. Przybyli na miejsce policjanci w podziemnym garażu znaleźli ciężko rannego 30-letniego mężczyznę.

Policjanci poszukują trzech podejrzanych uzbrojonych w pistolety, których widziano uciekających w kierunku zachodnim po Wellington Street w małym, czarnym samochodzie.

Policja na czas wstępnego dochodzenia wyłączyła z ruchu Wellington Street pomiędzy Bay Street i Yonge Street.