Michael Latifi zakupił akcje McLarena

Kanada Top News maj 21, 2018 at 4:00 pm

zz latifi4Kanadyjski miliarder Michael Latifi został nowym akcjonariuszem holdingu McLaren Group, który skupiony jest wokół zespołu wyścigowego Formuły 1 – zespołu McLaren. 

Latifi zainwestował ponad 200 milionów funtów brytyjskich i z udziałem 10% dołączył do pozostałych akcjonariuszy: pochodzącego z Arabii Saudyjskiej Mansoura Oijeha i Mumtalakata – państwowego funduszu majątkowego w Bahrajnie.

Latifi wraz z rodziną przybył do Kanady jako nastolatek. Na początku pracował w McDonaldzie. Studiował inżynierię elektryczną i ma tytuł MBA. Obecnie jest właścicielem i dyrektorem Sofina Foods, trzeciej co do wielkości firmy spożywczej w Kanadzie  z siedzibą w Markham.

Syn Latifiego, urodzony w Montrealu Nicholas, startuje w Formule 2 i jest kierowcą testowym Force India.

Nicholas Latifi

Nicholas Latifi

- Od pewnego czasu jestem wielbicielem marki McLaren. To wyjątkowa organizacja motoryzacyjna, wyścigowa i technologiczna. Ma ekscytujące długoterminowe perspektywy rozwoju, dlatego postanowiłem zainwestować. Jestem dumny, że mogę być częścią McLarena i tej niesamowite marki - komentował Latifi.

Jak narazie jedynym Kanadyjczykiem startującym obecnie w wyścigach Formuły 1 jest syn innego miliardera Lance Stroll (zespół Williamsa).

Więcej - TUTAJ.

Michael Latifi z żoną Marileną

Michael Latifi z żoną Marileną