Jeśli go zobaczysz – dzwoń na numer 911

Lokalnie Top News maj 22, 2018 at 6:00 am
Jedno z dwóch opublikowanych przez policję zdjęć poszukiwanego.

Jedno z dwóch opublikowanych przez policję zdjęć poszukiwanego.

Torontońska policja poszukuje „brutalnego, uzbrojonego i niebezpiecznego” bandytę, podejrzanego o atak na dwie osoby, w dwóch oddzielnych incydentach na terenie TTC w ostatnią niedzielę.

Najpierw krótko przed 4 rano mężczyzna wsiadł do autobusy TTC w pobliżu Islington Avenue i Bloor Street West, gdzie wdał się w kłótnię z kierowcą. W pewnym momencie mężczyzna wyjął z kieszeni nóż i dźgnął nim kierowcę w policzek po czym uciekł z pojazdu i pobiegł na południe Islington Avenue.

Dwanaście godzin później ten sam człowiek podszedł do mężczyzny stojącego w tunelu dla pieszych na stacji Spadina w torontońskim metrze i dźgnął go nożem. Mężczyzna uciekł ze stacji i od tej pory nikt go nie widział. O tym incydencie pisaliśmy w Bejsmencie wczoraj.

Podejrzany został zidentyfikowany jako 22-letni Liam Mitchell McCallum, bez stałego miejsca zamieszkania.

aapodejrzany2Opisany jest jako 25-30-letni mężczyzna z brązowymi włosami do ramion i tatuażami na obu dłoniach. Ostatni raz widziano go w baseballowej i biało-niebieskiej koszulce Blue Jays, w szortach, brązowych butach. Na dwóch palcach prawej ręki nosił duże pierścienie.

Zarówno policja, jak i TTC proszą każdego, kto zauważy McCalluma, by zachowali ostrożność i dystans, i natychmiast zadzwonili pod numer alarmowy 911.

„Nic nie jest ważniejsze od bezpieczeństwa naszych klientów i pracowników” – napisano w oświadczeniu kierownictwa torontońskiego przedsiębiorstwa komunikacji publicznej – “TTC współpracuje ściśle z policją, aby pomóc schwytać tę osobę tak szybko i bezpiecznie, jak to jest możliwe.”