Toronto udostępnia 800 tymczasowych miejsc noclegowych dla nowoprzybyłych

Lokalnie Top News maj 24, 2018 at 10:00 am

aanowi

W Toronto powstały dwa nowe centra, które mają poradzić sobie z napływem osób ubiegających się o azyl – poinformował burmistrz John Tory.

Otwarcie tych ośrodków następuje zaledwie dwa tygodnie po tym, jak obecny burmistrz Toronto mówił, że obecny system nie jest w stanie zaadoptować ani jednego imigranta więcej.

Od czwartku w mieście będzie można przyjąć kolejnych nowoprzybyłych. Jedno z nowych ośrodków imigracyjnych utworzone w Centennial College Residence and Conference Centre na wschodnim krańcu miasta dysponuje 400 miejscami noclegowymi.

aanowi3Od 1 czerwca kolejne 400 łóżek będzie do dyspozycji przybywających do Kanady w Humber College na zachodzie miasta.

- Czy są wybory, czy ich nie ma, problem uchodźców w Toronto musi zostać rozwiązany – stwierdził John Tory.

Burmistrz ostrzegł, że te dwa naprędce utworzone ośrodki nie rozwiążą sprawy, jeżeli napływ nowych imigrantów będzie taki sam. W związku z tym domaga się większego wsparcia dla miasta ze strony rządów prowincyjnego i federalnego.

W ubiegły piątek Tory powiedział, że miasto będzie musiało podjąć środki nadzwyczajne, jeśli rządy federalne i Ontario nie podejmą działań mających na celu złagodzenie narastających presji, jakie ubiegający się o uchodźcę ubiegają się o system schronisk w mieście.

Burmistrz przyznał, że prowincja ułatwiła dostęp do akademików uczelnianych i zobowiązała się do partycypacji w kosztach utrzymania uchodźców w wysokości 3 milionów dolarów w ramach przewidywanego całkowitego kosztu operacyjnego w wysokości 6,3 miliona dolarów przez następne 75 dni.

aanowi4Miejsca noclegowe, o których piszemy będą dostępne tylko do początku sierpnia, kiedy pomieszczenia będą potrzebne dla powracających studentów.

Ponieważ jest mało prawdopodobne, by udało się szybko wybudować odpowiednią ilość mieszkań dla nowoprzybyłych w trybie awaryjnym miasto może zdecydować się na wykorzystanie obiektów komunalnych, w tym aktywnych centrów społecznościowych, do umieszczenia w nich osób ubiegających się o status uchodźcy.

James Kilgour, który kieruje biurem zarządzania kryzysowego w Toronto, powiedział, że system schronisk w mieście osiągnął swoją zdolność dostosowania się do nowo przybyłych osób i uruchomił protokół w celu zabezpieczenia rezerwowych miejsc pobytu i wsparcia personelu Czerwonego Krzyża.

- To świadectwo współczującego i skoordynowanego podejścia miasta do radzenia sobie z trudnymi sytuacjami kryzysowymi – powiedział Kilgour.