Torontoński Hollywood

Lokalnie Series Top News maj 26, 2018 at 10:00 am
Aktorka Elisabeth Moss podczas zdjęć do filmu „The Handmaid's Tale". Serial jest kręcony w Toronto.

Aktorka Elisabeth Moss podczas zdjęć do filmu „The Handmaid’s Tale”. Serial jest kręcony w Toronto.

Oglądając amerykańskie filmy często dostrzegamy w nich miejsca, które znamy. Ale coś nam się nie zgadza. I nagle odkrywamy, że to co uchodzi w filmie za Waszyngton lub New Jersey z okresu Wielkiej Depresji, to nasze poczciwe Toronto.

Nic dziwnego, bo wielu filmowców z Hollywood przybywa do stolicy Ontario w poszukiwaniu obiektów zdjęciowych do swoich filmów. W ten weekend mamy okazję, by te plany zdjęciowe odwiedzić.

Tegoroczna edycja “Doors Open Toronto” to szansa, aby poznać i dowiedzieć się więcej o miejscach w mieście, które często są używane jako plenery przez Hollywood. W tym tygodniu odbywa się bezpłatna akcja, która otwiera drzwi do najbardziej popularnych lokalizacji filmowych w Toronto.

Oto kilka miejsc do zobaczenia:

Stacja metra Bay Lower

Zamknięta dla publiczności od lat sześćdziesiątych XX w. Stacja TTC zagrała w wielu hollywoodzkich produkcjach, a tacy aktorzy jak Michael Douglas, Bruce Willis czy Mark Wahlberg często chodzili tu po peronie. Ostatnio stacja „zagrała” w adaptacji popularnej powieści Margaret Atwood „The Handmaid’s Tale”.

Zwiedzający będą mogli poznać krótką historię lokalizacji i pozwolą zwiedzić stację, która będzie udekorowana plakatami filmowymi i rekwizytami z nakręconych tam filmów.

Ta scena popularnego dramatu „The Handmaid's” Tale została nakręcona na stacji metra Bay Lower w Toronto.

Ta scena popularnego dramatu „The Handmaid’s” Tale została nakręcona na stacji metra Bay Lower w Toronto.

Distillery District

Niezależnie od tego, czy chodzi o Charlottetown w „Road to Avonlea”, czy obóz koncentracyjny w X-Men, różne cechy Distillery District odegrały wiele ról na srebrnym ekranie. Filmy nakręcone w tym miejscu to “Cinderella Man”, “Blues Brothers 2000”, “Chicago” i inne.

Odwiedzający mogą odbywać wycieczki z przewodnikiem lub samodzielnie po planach filmowych, oprócz poznawania procesu destylacji i zwiedzania miejsc rzadko otwartych dla publiczności.

Ta scena w „Cinderella Man” została sfilmowana w Distillery District, udając doki w New Jersey.

Ta scena w „Cinderella Man” została sfilmowana w Distillery District, udając doki w New Jersey.

University of Toronto, Scarborough – Andrews Building

Budynek Andrews pojawił się w filmach, programach telewizyjnych i teledyskach, w tym w “The Shape of Water”, “Fahrenheit 451”, “Defiance”, “Covert Affairs”, “Private Eyes”, “Desated Survivor” oraz wideo do “The Weekend’s Secrets”.

Przewodnicy zapoznają zwiedzających z zakulisowym spojrzeniem na lokalizację, wyjaśniając, co zostało sfilmowane, gdzie i które gwiazdy Hollywoodu brały w tym udział.

Budynek Andrews w kampusie Uniwersytetu w Toronto w Scarborough był siedzibą instytucji rządowej w The Shape of Water.

Budynek Andrews w kampusie Uniwersytetu w Toronto w Scarborough był siedzibą instytucji rządowej w The Shape of Water.

Assembly Hall

Odwiedzający zostaną skierowani po samouczek zwiedzania hali, a także zabytkowych terenów, budynki i podziemne tunele kampusu Lakeshore w Humber College.

Animowane filmy, które będzie można obejrzeć w specjalnych do tego celu stworzonych wystawowych przystankach na turystycznej trasie, ujawnią sekrety filmowe, informacje zza kulis i szczegóły dotyczące lokalizacji. Wśród filmów i programów telewizyjnych, które zostaną wyróżnione, znajdują się kultowa „Police Akademy” i „Strange Brew”, a także najnowsze hity: „Suicide Squad” i „The Handmaid’s Tale”.

Niedawny kinowy przebój, film „Suicide Squad” był kręcony w wielu miejscach w Toronto.

Niedawny kinowy przebój, film „Suicide Squad” był kręcony w wielu miejscach w Toronto.

R. C. Harris Water Treatment Plant

Zbudowany w latach 30-tych XX wieku zakład uzdatniania wody nadal dostarcza czystą wodę mieszkańcom Toronto i Yorku. Został wykorzystany jako miejsce wielu filmów, w tym „Orphan Black”, „Undercover Brother” i „Strange Brew”.

Dzięki wycieczce z przewodnikiem goście będą mogli zapoznać się z elementami architektonicznymi dwóch największych budynków w R.C. Zakład Hydrologicznego Uzdatniania Wody, a personel zakładu będzie w stanie odpowiedzieć na pytania dotyczące procesu uzdatniania wody i samego budynku.

Budynki R.C. Harris Water Treatment Plant zostały użyte w wielu filmach i programach telewizyjnych.

Budynki R.C. Harris Water Treatment Plant zostały użyte w wielu filmach i programach telewizyjnych.

Wraz z możliwością zwiedzenia obiektów, które zostały użyte do produkcji filmów i seriali telewizyjnych, tegoroczny program Doors Open Toronto obejmuje dostęp do ponad 100 innych budynków, pokazów filmowych, eksponatów, pieszych wycieczek i innych atrakcji.