Elections Ontario poszukuje pracowników

Lokalnie Series Top News maj 27, 2018 at 6:00 am

aaelections2

Na dwa tygodnie przed wyborami, Elections Ontario wciąż musi znaleźć ludzi do pracy, którzy obsłużyliby przeprowadzenie głosowania.

„Agencja potrzebuje „w dowolnym miejscu od 50 do 100 osób” w 25 okręgach wyborczych” – zakomunikował rzecznik prasowy Elections Ontario w rozesłanym do mediów e-mailu.

- Zatrudniamy na różne stanowiska, podczas gdy role zostały obsadzone w celu przeprowadzenia wcześniejszego głosowania, chcemy zatrudnić więcej pracowników na dzień wyborów – powiedziała Cara Des Granges, koordynator ds. Komunikacji w wyborach w Ontario.

Przewiduje się, że wcześniejsze głosowanie odbędzie się od 26 do 30 maja, a dzień wyborów zaplanowano na 7 czerwca. Punkty wyborcze będą otwarte od 9:00 do 21:00. w dniu wyborów.

Według Des Granges, nieobsadzone stanowiska obejmują obecnie ankieterów, ankietowanych asystentów rewizji – którzy są odpowiedzialni za ręczne aktualizowanie listy wyborców – i asystentów informacji. Podczas gdy większość stanowisk wymaga od kandydatów ukończenia co najmniej 18 lat, asystent informacji może mieć nawet 16 lat.

Wynagrodzenia za prace otwarte wynoszą od $15,60 za godzinę do $26 za godzinę.

Podczas wyborów prowincyjnych w 2014 r. Elections Ontario zatrudniło około 77 000 pracowników w okresie wyborczym. Choć w 2018 r. istnieje 17 dodatkowych okręgów, potrzebnych będzie tylko około 55 tysięcy pracowników. Des Granges stwierdziła, że mniejsze zatrudnienie wynika z zastosowania nowych technologii, takich jak e-ankiety i tabulatory głosowania, które zostaną wprowadzone w tym roku.