Czy już jesteście gotowi na lato?

Lokalnie Top News maj 29, 2018 at 10:00 am

aahot

Kanadyjska agencja meteorologiczna ostrzega przed falą upałów, jaka nawiedzi GTA i całe południowe Ontario.

Environment Canada przewiduje, że w najbliższych dniach maksymalna temperatura powietrza przekroczy 30 stopni, zaś minimalna w nocy nie „zejdzie” poniżej 20° C. W poniedziałek w centrum miasta odnotowano temperaturę 34 stopni Celsjusza.

“Warunki te stanowią zagrożenie dla zdrowia, ponieważ ludzie jeszcze nie są przyzwyczajeni do upałów” – czytamy w informacji Environment Canada.

Prognoza dotyczy obszaru rozciągającego się od Oshawa do Windsor i obejmuje Toronto i okoliczne tereny.

W związku z tym zaleca się, picie dużej ilości płynów, aby nawodnić organizm, ubierać się odpowiednio do pogody i próbować przebywać w chłodnych miejscach przez co najmniej kilka godzin w ciągu dnia.

Environment Canada wydało również specjalne oświadczenie o jakości powietrza dla regionu ze względu na możliwość jego pogorszenia spowodowanego wysokim poziomem zanieczyszczenia.

“Oczekuje się, że gorące i słoneczne warunki spowodują wzrost stężenia ozonu w glebie na opisywanym obszarze” – podała agencja.

Jednak doniesienie dotyczące jakości powietrza zostało w poniedziałek anulowane.

Po słonecznych i gorących dniach, oczekuje się, że w Toronto nastąpi ochłodzenie do 14° C. Nastąpi to jednak później, ponieważ wysokie temperatury utrzymają się przez cały tydzień.