No niby bomba, ale żeby zaraz zamach…

Kanada Series Top News maj 29, 2018 at 4:00 pm

zz bombay4Dwie poszukiwane osoby, które doprowadziły do eksplozji bomby w hinduskiej restauracji w Mississaudze nadal cieszą się wolnością. Policja wyklucza jednak, aby zamach w Bombay Bhel był aktem terrorystycznym.

Policja ujawniła dzisiaj niewiele nowych informacji dotyczących ataku w restauracji Bombay Bhel (przy skrzyżowaniu Hurontario i Eglinton), w której rany odniosło 15 osób, w tym 3 ciężko. Właściciel Mohan Nagpal zapewnia, że nie ma pojęcia, dlaczego zaatakowano jego lokal.

W czwartek około 22:30 dwie zamaskowane osoby podrzuciły ładunek wybuchowy w restauracji, w której miały miejsce dwa oddzielna przyjęcia urodzinowe.

Szczęśliwie wszystkie poranione osoby opuściły już szpital.

zz bombay2

Przesłuchano około 30 osób, które przebywały w restauracji podczas wybuchu. Ustalono, że ładunek wybuchowy wykonano domowym sposobem ale śledczy nie ustalili motywu ataku, a nikt nie wziął na siebie odpowiedzialności, jak to często bywa w przypadku ataków terrorystycznych.

Mimo iż wcześniej ogłoszono, że ataku dokonało dwóch mężczyzn z zamaskowanymi twarzami (zarejestrowanych przez monitoring) to obecnie policja skłonna jest wierzyć, że jedną z osób była kobieta.

Policja zaapelowała o pomoc do społeczeństwa w identyfikacji sprawców.

- Wiemy, że są osoby, które wiedzą kto tego dokonał - powiedział superintendent Rob Ryan na dzisiejszej konferencji prasowej, dodając, że nic nie wskazuje na to, że bomba w Bombay Bhel była aktem terrorystycznym.

- Jeśli bomba w restauracji pełnej gości nie jest aktem terrorystycznym, to jakim jest? - zapytali rezolutnie dziennikarze.

- Nie mieliśmy żadnych sygnałów od tych osobników – ani przed ani po incydencie - odpowiedział superintendent Ryan. - W związku z tym na obecnym etapie śledztwa wykluczamy zamach terrorystyczny.

zz bombay3