Przedszkole zakazało ulubionej sukienki

Kanada Series Top News maj 30, 2018 at 12:30 pm

zz dzieckoTrzylatka z Winnipeg dostała w przedszkolu zakaz przychodzenia w swojej ulubionej sukience na ramiączkach. Jej rodzice usłyszeli od dyrekcji, że taki strój jest nieodpowiedni. Wybuchł mały skandal obyczajowy.

Media opisują historię trzyletniej Loli, która od niedawna nie może przychodzić do przedszkola w swojej ulubionej sukience.

– Dyrekcja przedszkola The Little Years Nursery School znajdującego się w  Ralph Maybank School napisała nam sms-em, że ramiączka muszą być szerokie na co najmniej dwa cale – mówią zaskoczeni rodzice dziecka – Jamie i Sadie Stonehouse. I że pod ramiączkami córka powinna nosić podkoszulkę.

Problem zaczął się, gdy temperatury na Preriach podniosły się ostatnio do 27 stopni. Rodzice zaczęli wówczas posyłać dzieci do przedszkola w lżejszych ubraniach.

– Byłam przekonana, że ta sukienka będzie idealna na skwar, jaki zapowiadał się tego dnia – Sadie mówi Stonehouse. - Trudno będzie wytłumaczyć dziecku, że nie może włożyć swojego ulubionego stroju.

zz przedszkoleMimo burzy w mediach i komentarzach w sieci dyrekcja przedszkola zdaje się nieugięta.

– Ramiączka muszą być szersze, takie mamy przepisy – czytamy w oświadczeniu.

Zapytana o to rzeczniczka kuratorium oświaty powiedziała telewizji CTV: - Nasze szkoły i przedszkola często mieszczą się pod jednym dachem, bo tak jest wygodniej, ale są prowadzone przez odrębne organizacje. Nie mamy przepisów dotyczących stroju ale sprawdza się nam stosowanie zdrowego rozsądku przez wychowawców. Ponieważ to dziecko nie należy do naszych uczniów, sugerujemy bezpośredni kontakt rodziców z władzami przedszkola.

Więcej - TUTAJ.