Koniec kariery policjanta Ruthowsky’ego

Lokalnie Series Top News maj 31, 2018 at 6:00 am
Craig Ruthowsky

Craig Ruthowsky

Policjant z Hamilton przesiedzi w więzieniu 12 lat i 6 miesięcy.

aapolicjant2Sąd zgodził się z zarzutami prokuratora i uznał, że 44-letni detektyw const. Craig Ruthowsky wziął od handlarzy narkotyków 250 tysięcy dolarów łapówki za ujawnianie tajemnic dochodzeń prowadzonych przez hamiltońską policję. W uzasadnieniu wyroku sędzia Robert Clark powiedział, że Ruthowsky był „zmotywowany przez nieokiełznaną chciwość” i nazwał oficera „człowiekiem o głęboko wadliwym charakterze”.

Ruthowsky został aresztowany w czerwcu 2015 r. w trakcie miesięcznego śledztwa w sprawie torontońskiego gangu, który miał powiązania z obszarami Peel, Halton, Bradford, Durham, York, Niagara i St. Catharine. Policja stwierdziła, że ​​członkowie gangu byli zamieszani w 44 zarejestrowane przypadki przemocy w okolicach Rexdale. Obejmowały one rabunki, strzelaniny, zabójstwa i handel narkotykami.

Po dziewięciomiesięcznym dochodzeniu wspólna grupa zadaniowa wykonała 50 nakazów przeszukania pomiędzy Barrie i Hamiltonem. Policja przejęła dużą ilość narkotyków, broni i gotówki.

Podczas śledztwa głos Ruthowsky’ego został usłyszany w rozmowie telefonicznej z handlarzami narkotyków. Policjant oferował swoją pomoc po tym, jak policja skonfiskowali dużą ilość kokainy.

Sprzedawca narkotyków zeznał w sądzie, mówiąc, że płacił Ruthowsky’emu 20000 dolarów miesięcznie za ochronę przed aresztowaniem.

- Prawie pozwolono mi sprzedawać narkotyki – powiedział – Gdy zostałem zatrzymany przez policję przekazywałem telefon. Craig z nimi rozmawiał.

Powiedział także, że Ruthowsky ostrzegał go, gdy policja prowadziła śledztwo.

- Dowiadywałem się o nakazach rewizji. Miałem skrytkę, o której wiedział – powiedział.

Tożsamość dilera narkotyków była chroniona przez sąd.