Za wszelką cenę trzeba zatrzymać NDP! – apeluje była konkurentka Forda

Lokalnie Series Top News czer 2, 2018 at 10:00 am

 

Tanyia Granic Allen

Tanyia Granic Allen

Była konkurentka do funkcji lidera PC Party, późniejsza kandydatka na posła, Tanyia Granic Allen, którą Doug Ford usunął z listy kandydatów, odkłada na bok urazy i apeluje, by jednak głosować na Konserwatystów.

„Biorąc pod uwagę przedwyborcze sondaże z ostatnich kilku tygodni wygląda na to, że NDP ma szansę wygrać obecne wybory w Ontario.” – pisze Granic Allen do swoich zwolenników oraz 80 tysięcy członków organizacji Parents as First Educators (PAFE) – „Wiem, że zespół Douga Forda prowadzi słabą i chaotyczną kampanię. Tak, wiem, że ma złych doradców, wiem, że obiecał wydanie kosztownego programu wyborczego, a następnie złamał tę obietnicę. Wiem, że promowanie »beczki piwa« wydaje się dziwnym priorytetem kampanii w XXI wieku. Obietnica Forda, by sprzedawać piwo i wino – i prawdopodobnie marihuanę (to wciąż jest niejasne) – w każdym narożnym sklepie w Ontario nie jest dokładnie tym, co jest przyjazne rodzinie. Wiem także, że Doug Ford wykazał słabość, kiedy skapitulował przed liberałami i lewicowymi mediami i odrzucił moją kandydaturę, podczas gdy Horvath bez problemu twardo stała przy jej “kontrowersyjnych” kandydatach. To był kolejny policzek w twarz konserwatywnych rodzin, gdy wyznaczył na moje miejsce byłą »Sunshine Girl« jako kandydata na posła z ramienia PC. Wszystko to wiem, wszyscy wiemy.

Ale rząd NDP będzie katastrofą dla rodziców z Ontario.

Jeśli uważasz, że Kathleen Wynne i jej radykalny, program nauczania seksualnego – jej Bill 89 i Bill 28 – są fatalne, to pamiętaj – NDP będzie znacznie gorszy. NDP wspierał radykalne antyrodzinne ustawy rządu Kathleen Wynne.

Partia NDP i jej kierowcnictwo są entuzjastycznymi zwolennikami bigoteryjnej, antyreligijnej, antyrodzinnej polityki, jaką prowadziła Kathleen Wynne. (…)

A co z Dougiem Fordem? To było główne osiągnięcie moich niedawnych starań o przywództwo Partii Konserwatywnej, dzięki któremu udało mi się przekonać Forda do przejścia od »konsultacji z rodzicami« w sprawie seksu do »uchylenia i zastąpienia« złych ustaw. Doug w końcu przyjął mój język w sprawie szkolnego programu nauczania. Istotnie – w dniach krótko po tym, jak uniemożliwiono mi kandydowania na posła z okręgu Mississauga Center, reakcją Douga na gwałtowny sprzeciw wobec tej decyzji było powtórzenie obietnicy »uchylenia i zastąpienia« ustaw wprowadzonych przez Wynne.”

Dalej w swoim liście Tanyia Granic Allen wyraża wątpliwość, czy Ford utrzyma nieustępliwą linię wobec programu wychowania seksualnego obowiązującego obecnie w ontaryjskich szkołach Obawia się, że obecny przywódca Konserwatystów i jego ekipa okażą swoja miękkość i ustępliwość wobec niezwykle agresywnych liberalnych środowisk i reprezentujących ich mediów. Tę zmianę dostrzega Allen.

„Obecnie Ford mówi o przywróceniu ery McGuinty’ego w tej dziedzinie” – pisze Granic Allen – „Nie zrozumcie mnie źle – to nadal jest znaczna poprawa w stosunku do byłego szefa PC, Patricka Browna, a na pewno lepsze od obecnego programu Wynne czy czegokolwiek, co NDP mogłaby na nas wymusić”.

Dlatego mimo tych zastrzeżeń, mimo miękkości i ustępliwości Forda, Tania Granic Allen odrzuca na bok polityczne urazy i apeluje do swoich zwolenników:

„Ostatecznie musimy zatrzymać NDP. Jakkolwiek złe, niekompetentne lub nieudolne będą rządy Forda, nadal będą lepsze od władzy Nowych Demokratów z Andreą Horwath na czele. NDP będzie bardzo szczęśliwa, mogąc przejąć ster rządów od Kathleen Wynne i będzie kontynuować jej politykę inżynierii społecznej.

Dlatego, gdy pójdziesz głosować, zastanów się, jak najlepiej nie dopuścić NDP do władzy. (…) Zróbmy wszystko, co możemy, aby zatrzymać NDP!”