Pijany odwiedził w nocy biuro kandydatki na posła

Lokalnie Top News czer 3, 2018 at 10:00 am

aapijany2

Mężczyzna, który rozbił okno wystawowe w biurze kandydatki NDP na posła do prowincyjnego Parlamentu, może szczęśliwie uniknąć oskarżeń – twierdzi policja.

Torontońscy funkcjonariusze zostali wezwani w okolice Bloor Street i Dovercourt Road około godziny 2:30 w nocy, aby zbadać zgłoszenie o włamaniu do biura kandydatki do parlamentu z ramienia NDP Marite Stiles.

Wstępne doniesienia sugerowały, że podejrzany rozbił okna z przodu budynku. Świadkowie mówili, że wciąż kręci się wokół. Policjanci aresztowali podejrzanego na miejscu zdarzenia, ale już kilka godzin później, o ósmej rano nie traktowali już tego incydentu jako włamania.

Podejrzany był w stanie skrajnej nietrzeźwości i twierdził, że przypadkowo „wszedł” w szklane okno.

Policjanci mówią, że nie są jeszcze pewni, czy podejrzany będzie musiał stawić czoła jakimkolwiek zarzutom, ponieważ to, co zrobił nie było intencjonalne. Prawdopodobnie skończy się na zwrocie pieniędzy za wprawienie nowej szyby.

Marite Stiles

Marite Stiles

Kandydatka NDP, Marite Stiles nazwała incydent „przygnębiającym”, ale stwierdziła, że nie zmieni on ostatnich dni jej kampanii.

- Pod koniec dnia mamy tutaj naprawdę wspaniałą społeczność. Mamy już ludzi, którzy wysyłają e-maile i przychodzą, by zaoferować pomoc. Naprawdę to doceniamy – powiedziała – Pozostało nam jeszcze pięć dni i mamy dużo wolontariuszy, więc wszystko będzie w porządku. To nie był wspaniały dzień, ale wszystko będzie dobrze.

Nietrzeźwy przechodzień został przetransportowany do szpitala, gdzie opatrzono mu obrażenia, jakie odniósł podczas zderzenia ze szklanym oknem biura kandydatki NDP.