15000 torontończyków zebrało 6 milionów dolarów na Heart & Stroke Foundation

Lokalnie Top News czer 4, 2018 at 5:58 am

 

Wśród 15 tysięcy uczestników był Ben Fox, który doznał urazu w wieku 15 lat podczas gry w hokeja.

Wśród 15 tysięcy uczestników był Ben Fox, który doznał urazu w wieku 15 lat podczas gry w hokeja.

Tysiące rowerzystów i biegaczy opanowało w niedzielę Don Valley Parkway i Gardiner Expressway by zebrać pieniądze na rzecz Heart & Stroke Foundation.

W niedzielę rano impreza pod nazwą Manulife Ride for Heart zebrała w sumie 6 milionów dolarów na finansowanie badań mających na celu znalezienie nowych metod leczenia tych chorób. W tym roku odbyła się 31. edycja tej imprezy.

Wśród 15 tysięcy uczestników był Ben Fox, który doznał urazu w wieku 15 lat podczas gry w hokeja. Następnie sześć miesięcy spędził w szpitalu dochodząc do siebie.

Ben mówi, że fundusze i wsparcie oferowane przez Heart & Stroke Foundation na badania zmieniły jego życie.

- Gdyby tego nie było, prawdopodobnie nie żyłbym, nie mówiąc już o wyleczeniu i szybkim odzyskaniu sił – powiedział – To wspaniałe uczucie, widzieć, że wszyscy ci ludzie tutaj przyszli w tej jednej wielkiej sprawie, by pomagać ludziom chorym tak jak ja – powiedział 19-letni Ben Fox.

W imprezie uczestniczyła również Milica Radisic z University of Toronto, naukowiec korzystają z finansowania Heart & Stroke Foundation. Radisic, która jest kanadyjską Przewodniczącą Badań nad Funkcjonalną Inżynierią Tkanek Układu Krążenia, wykorzystuje komórki macierzyste do tworzenia bijącej tkanki serca. Tę tkankę można następnie wykorzystać do testowania leków nasercowych.

- Jest to bardzo dobrze oceniane – powiedziała – Myślę, że Kanadyjczycy nie zdają sobie sprawy, jak trudno jest zebrać pieniądze na badania.

Don Valley Parkway i Gardiner Expressway były zamknięte od 2 rano w niedzielę rano. Ponownie otworzono o 2 po południu.