Panika wśród Liberałów – Wynne liczy, że ocali głowę

Lokalnie Top News czer 4, 2018 at 10:00 am

aawynne2

Liberalna premier Ontario, Kathleen Wynne poddała się w sobotę przyznając, że jej partia nie ma szans na wygraną w wyborach. W niedzielę usiłowała ocalić swoje miejsce w Parlamencie prowincji.

Wynne przyznała w sobotę, że jej partia nie stworzy rządu po czwartkowych wyborach, ale poprosiła wyborców o przynajmniej wybranie niektórych Liberałów. Ostrzega przed tym, co przyniesie rząd NDP lub konserwatywny rząd większościowy. Wynne powiedziała, że ważne jest, aby przywrócić jak największej liczbie liberałów miejsca w Parlamencie, aby uniknąć rządu większościowego.

- Wiem, że są ludzie, którzy zdecydują, jak głosować 7 czerwca i martwię się, że większość zdobędą Postępowi Konserwatyści Douga Forda - stwierdziła  Wynne – Wygląda na to, że nie będę premierem. Wygląda na to, że nie będziemy mieć liberalnego rządu, ale lepiej będzie, gdy większa liczba Liberałów z Queen’s Park będzie bronić się przed ekstremalną polityką, jaką prowadziłby Doug Ford lub rząd NDP.

Wynne rozpoczęła niedzielę w Richmond Hill, gdzie próbowała pomóc swojemu partyjnemu kandydatowi Reza Moridiemu w ponownym wyborze. Prowadziła także kampanię w jej własnym okręgu Don Valley West.

Liderka NDP, Andrea Horwath, powiedziała w niedzielę, że nie zaakceptuje pomocy ze strony Liberałów, aby wesprzeć rząd NDP.

- Ludzie odrzucili Kathleen Wynne i jej partię – powiedziała na wiecu w centrum Toronto – Nawet Kathleen Wynne tym razem nie wierzy w wygraną Kathleen Wynne.

Działacze partyjni mówią, że obecnie koncentrują się na tym, by móc utrzymać oficjalny status partii w Legislaturze. By taki status osiagnąć muszą mieć co najmniej ośmiu miejsc. Liberalne źródła informują o tuzinie okręgów gdzie partia ma jeszcze szanse na wygraną, ale okręgu, w którym startuje Wynne nie ma wśród nich.

W niedzielę Wynne zapewniała, że ​​wciąż robi wszystko, by ponownie reprezentować swój okręg w parlamencie.

- Ciężko pracuję w moim własnym okręgu wyborczym Don Valley West, ponieważ chcę wrócić do Queen’s Park, aby kontynuować pracę dla ciebie – przekonywała wyborców.

Tymczasem Ford prowadził kampanię w Kingston, koncentrując swoje ataki na NDP.