Najnowszy sondaż: Konserwatyści górą

Lokalnie Series Top News czer 5, 2018 at 12:30 pm

zz electionNa dwa dni przed wyborami parlamentarnymi wyborów w Ontario, z najnowszego sondażu ogłoszonego dzisiaj rano wynika, że Konserwatyści Douga Forda mogą wygrać i są na dobrej drodze aby stworzyć rząd większościowy.

Sondażowania Mainstreet Research przekonuje, że 39% badanych chce zagłosować na Konserwatystów, a 34.3% chce oddać głos na partię NDP. Według tych samych badań 20.2% Ontaryjczyków zagłosuje na Liberałów i około 5% na Zielonych.

Wybory już w czwartek, 7 czerwca.

Sondaż przeprowadzono na losowo wybranych 3,320 mieszkańców Ontario w dniach 3 i 4 czerwca, tuż po tym, jak media ujawniły, że Renata Ford, wdowa po burmistrzu Toronto złożyła w piątek pozew do sądu przeciwko swoim szwagrom - Dougowi i Randy’emu Fordom, twierdząc że rozdysponowali oni aktywa z majątku jej zmarłego męża pomijając wdowę.

Renata Ford

Renata Ford

Mieli oni rzekomo tak przeorganizować rodzinną firmę Deco, że pozbawiała ona profitów żonę zmarłego i jego dwójkę dzieci.

W związku z tym Renata domaga się 15 milionów zadośćuczynienia (po 5 mln dla niej i każdego z jej dwojga dzieci).

Zarzuty nie zostały jeszcze udowodnione w sądzie, a lider Konserwatystów stanowczo im zaprzecza, oficjalnie zapewniając, że są fałszywe i zostaną z łatwością obalone.

Żyjąca matka Fordów, Diane Ford, również wydała oficjalne oświadczenie zaprzeczające zarzutom synowej.

- Przerażające jest to, że Renata zdecydowała się wystąpić z tymi fałszywymi i bezpodstawnymi zarzutami wobec naszej rodziny w samym środku kampanii wyborczej w prowincji – powiedziała Diane Ford. - Naszym jedynym celem jako rodziny jest zapewnienie dzieciom Roba opieki, i zabezpieczenie ich przyszłości finansowej.

Doug Ford

Doug Ford

Quito Maggi, szef  Mainstreet Research stwierdził, że pozew ten ma potencjał, aby osłabić poparcie  dla Douga Forda w wyborach, choć obecny sondaż może tego nie wykazywać.

Jednak jego zdaniem, Ontario wybierze w czwartkowych wyborach Konserwatystów, którzy na dodatek będą w stanie utworzyć rząd większościowy.

W rozbiciu na regiony, sondaż sugeruje obecnie ich prowadzenie w czterech z sześciu regionów w prowincji, w tym w regionie 905 (duża część GTA). NDP dysponuje przewagą nad PC jedynie w Toronto i w północnym Ontario.

Więcej – TUTAJ.
Screen Shot 2018-06-05 at 10.38.40Screen Shot 2018-06-05 at 10.38.26