Renata Ford uderza w szwagra w newralgicznym momencie kampanii wyborczej

Lokalnie Series Top News czer 5, 2018 at 10:00 am
Renata i Rob Fordowie i ich dzieci.

Renata i Rob Fordowie i ich dzieci pół roku przed śmiercią Roba.

Wdowa po Robie Fordzie, bracie obecnego lidera Partii Konserwatywnej w Ontario, pozwała do sądu Douga i Randy’ego Fordów żądając w imieniu dzieci milionów dolarów odszkodowania.

W pozwie złożonym w piątek w Sądzie Najwyższym w Ontario, Renata Ford twierdzi, że Doug i Randy Fordowie, którzy prowadzą firmy rodzinne. „spiskowali”, aby pozbawić ją i jej dzieci udziałów w rodzinnej firmie Deco Toronto i wpływy z polisy ubezpieczeniowej na życie jej zmarłego męża. Bracia obecnie są powiernikami majątku zmarłego brata.

Zarzuty, z których żaden nie został udowodniony w sądzie, pojawiają się zaledwie trzy dni przed prowincyjnymi wyborami w Ontario, w których Postępowi Konserwatyści Douga Forda mają ogromną szansę na wygraną i objęcie rządów w prowincji.

Doug Ford

Doug Ford

W oświadczeniu wydanym w poniedziałek, Doug Ford scharakteryzował roszczenia w pozwie jako „całkowicie fałszywe”, mówiąc, że stał przy swoim bracie i jego rodzinie „przez tak wiele trudnych lat.”

“Prawnicy Renaty postawili sprawę jasno. Albo oddamy żądane pieniądze, albo podczas tej kampanii postawią publicznie te fałszywe roszczenia. Zrobili dokładnie to, co zapowiadali na trzy dni przed wyborami” – czytamy w oświadczeniu Douga Forda.

Pozew opiewa żądania na 5 milionów dolarów odszkodowania za każdego z trzech powodów: Renatę Ford i jej dwoje dzieci: Stephanie i Douglasa. Ponadto żąda kolejnych 250000 dolarów od każdej z pięciu firm Douga Forda oraz Douga i jego brata Randy’ego.

Renata Ford twierdzi ponadto, że bracia nie wdrożyli biznesplanu dla firm i że „nie mają wykształcenia i zdolności biznesowych, by uzasadnić swoje stanowiska jako starsi członkowie spółek” i że Doug Ford wziął fundusze z majątku swojego brata na wsparcie jego biznesów w Toronto i Chicago.

Oświadczenie wysłane przez rzecznika PC w imieniu Diane Ford, matki braci Fordów, mówi, że „to jest bolesne, iż Renata zdecydowała się przedstawić te fałszywe i bezpodstawne zarzuty wobec naszej rodziny, w samym środku kampanii wyborczej w prowincji”.

„Renata ma poważne problemy z nałogiem i mamy nadzieję, że przyjmie naszą pomoc ze względu na siebie i moje wnuki” – czytamy w oświadczeniu matki braci Fordów.