W wodach jeziora Ontario znaleziono ciało zaginionego

Lokalnie Series Top News czer 6, 2018 at 10:00 am

zz dominic3Z wód jeziora Ontario wyłowiono w minioną sobotę ciało 33-letniego Dominica Kardasiewicza, mieszkańca Toronto polskiego pochodzenia, którego wcześniej poszukiwano jako zaginionego od 25 maja. 

Jego dziewczyna, Rossi Gifford, poinformowała na Twitterze, że zdaniem policji wydobywającej ciało z wody, Dominic był martwy od tygodnia. W poniedziałek przeprowadzono sekcję zwłok.

33-letni Dominic Kardasiewicz był ostatnio widziany 25 maja po wieczornym spotkaniu ze znajomymi w barze przy Bloor Street West i Lansdowne Avenue. Kamery monitoringu zarejestrowały jak wyszedł pieszo i zatrzymał się na pizzę w drodze do domu. Po wyjściu z Pizza Pizza udał się na południe po czym kompletnie zniknął.

Ponieważ milczenie było zupełnie nie w jego stylu, zrozpaczona rodzina i przyjaciele natychmiast rozpoczęli trwające przez wiele dni poszukiwania zaginionego, rozwieszano w licznych miejscach odpowiednie plakaty. Równolegle trwały wysiłki policji, obserwowano ewentualną aktywność jego kont bankowych, itp.

zz dominik2

W sobotę grupa kajakarzy wypatrzyła ciało unoszące się w wodach jeziora Ontario 300 metrów od Ontario Place i wezwała policję.

“Rodzina, przyjaciele i ja jesteśmy niezwykle wdzięczni za wszystkie wasze wysiłki i wsparcie” – powiedziała Rossi Gifford, prosząc przy tym o uszanowanie prywatności. Dziewczyna zdradziła uprzednio CBC News, że w feralną noc ostatniego sms-a od Dominica otrzymała o 23:30.

Wielu jego innych przyjaciół opłakiwało go w różnych postach w mediach społecznościowych. Facebookowa grupa zebrana w celu pomocy w poszukiwaniach zgromadziła ponad 800 członków.

Zaginięcie i śmierć Dominica wciąż pozostaje tajemnicą. Śledczy mają nadzieję, że być może ktoś w mieszkańców Dovercourt Road jest w posiadaniu zapisów monitoringu, które mogą coś wyjaśnić. Policja twierdzi jednak, że dotychczasowe śledztwo wyklucza złą wolę osób trzecich.

zz dominik5