Wody, dla ochłody

Gdzie na weekend czer 6, 2018 at 6:40 pm

splash-on21f4d368955dd68c88a9fff0000db7852

SplashOn – pływający park wodny w Barrie ulokowany w sercu miasta przy Centennial Beach właśnie otworzył swoje dryfujące podwoje się na kolejny sezon.  Warto wybrać się z całą rodziną, szczególnie, że to jedyna tego typu atrakcja w całej prowincji Ontario.

SplashOn debiutował w Kolumbii Brytyjskiej w 2014 roku i szybko zyskał na popularności, jako innowacyjna forma letniej aktywności fizycznej na wodzie.

Pomysłodawcą i właścicielem Okanagan Wibit jest rodzina Gallagher i to oni właśnie, niecałe cztery lata później, mają pod swoimi skrzydłami kilka takich parków. Ten w Barrie jest pierwszą tego typu atrakcją w Ontario. Uruchomiony w zeszłym roku stał się popularny niemal natychmiast, a zainteresowanie było na tyle duże, że wkrótce planowane est otwarcie podobnego parku w Simcoe County, w okolicach Orilli. To idealne miejsce na nadchodzące, gorące ontaryjskie letnie dni – 13,000 stóp kwadratowych dmuchanej powierzchni, którą tworzą unoszące się na wodzie chodniki, ruchome mosty, zjeżdżalnie, tratwy wiosłowe i place zabaw.

SplashOn jest odpowiedni dla dzieci od piątego roku życia w górę, przy czym dzieci w wieku 5-8 lat muszą pozostawać pod stałym nadzorem dorosłych (opiekunowie nie płacą za wstęp). Niezależnie od umiejętności pływackich i kondycji fizycznej każdy uczestnik zabawy musi nosić kamizelkę ratunkową (dostępne na miejscu – do dryfujących na jeziorze platform trzeba bowiem samodzielnie dopłynąć.

20

Rodzinny biznes działa w oparciu o filozofię rozwoju i zaangażowania małych społeczności, wiąże się także z działalnością charytatywną i wspieraniem lokalnych organizacji non-profit (dotacje finansowe i bezpłatne bilety wstępu dla dzieci i młodzieży, ciche aukcje, konkursy z nagrodami). Park Wodny SplashOn w Barrie należy do 27-letniej Britanny Gallagher, która niedawno za swoją działalność została wybrana przez Chamber of Commerce w Barrie Kobietą Roku 2018 w kategorii Nowy Przedsiębiorca. Po zeszłorocznym sukcesie SplashOn (ponad 10,000 odwiedzających) Gallagher zapowiedziała już, że planuje otworzyć kilka kolejnych tego typu miejsc w Ontario – „Robimy to od kilku lat i od początku odnosimy duże sukcesy. To fantastyczna zabawa dla każdego, niezależnie od wieku, pozwalająca na aktywność, ruch na świeżym powietrzu i na wodzie, a co istotne – z minimalnym wpływem na środowisko naturalne” – twierdzi. Wkrótce powstaną dwa kolejne parki tego typu – Orilla Wibit oraz Osoyoos Wibit.
SplashOn w Barrie (a także w innych miastach) szuka także personelu do sezonowej pracy, jeśli więc macie nastoletnie dzieci, które posiadają uprawnienia National Lifeguard Certification (NLS) oraz Standard First Aid i chciałyby trochę latem dorobić do kieszonkowego – taka praca daje nie tylko możliwości zarobkowe, ale także zapewnia unikalne doświadczenie łączące świetną zabawę z nieustanną aktywnością fizyczną. Podania słać można na [email protected]

Dla odwiedzających przygotowano kilka rodzajów karnetów – pięciodniowy kosztuje $99, trzydniowy $75, a jednodniowy $25. Można także wybrać się wieczorem na kilka godzin za $15. Otwarte od 10 am do 8 pm, wieczorny bilet obowiązuje od 5:30 pm do 8 pm. Przed rozpoczęciem zabawy każdy musi podpisać, jak zresztą niemal wszędzie, waiver. Przy SplashOn Wibit Water Park znajdziecie szeroką, przyjemną plażę i duży, darmowy parking. Adres; 55 Lakeshore Dr Barrie, ON L4M 4T5, tel: (705) 279-1322, http://okanaganwibit.com/

2114

Będąc w Barrie, warto zajrzeć także w kilka innych miejsc. Obok wszystkich atrakcji wodnych (kajaki, canoe, paddle boarding na stojąco, wędkarstwo, pływanie, plażowanie, żeglarstwo, czy nurkowanie z butlą) możecie odwiedzić Barrie Arboretum w północno-zachodniej części Sunnidale Park, wychylić zimne piwko w lokalnym browarze Flying Monkeys Craft Brewery czy zobaczyć imponujących rozmiarów rzeźbę nazwaną łapaczem dusz (Spirit Catcher), która stoi w zatoce Kempenfelt Bay w sąsiedztwie MacLaren Art Centre. Dzieło to, mierzące 21 metrów wysokości i 25 metrów szerokości, zostało zaprojektowane przez Rona Bairda dla Targów Vancouver Expo 86. Dwudziestotonowa rzeźba została zakupiona i przekazana dla ‘Barrie Gallery Project, aby zainspirować lokalnych artystów do zaangażowania się w stworzenie własnej galerii sztuki. Dziś łapacz dusz jest ikoną miasta i punktem orientacyjnym na wybrzeżu.