Czy Dellen Millard zabił także swego ojca?

Lokalnie Top News czer 7, 2018 at 12:30 pm
Dellen Millard

Dellen Millard

Jest o to oskarżony. Skazany już na dożywocie morderca Tima Bosmy i swojej dziewczyny Laury Babcock milioner, który odziedziczył fortunę po ojcu, stanął przed sądem z zarzutem zamordowania go.

Jego ojciec, Wayne Millard, założyciel małych linii lotniczych Millardair, został znaleziony martwy w swoim domu 29 listopada 2012 roku. Policja uznała wówczas, że popełnił samobójstwo strzelając sobie w głowę.

Choć przeprowadzono wówczas rutynowe, godzinne przesłuchanie Dellena, nic nie wskazywało, że był on przyczyną śmierci ojca. Tym bardziej, że syn powiedział im, że ojciec był alkoholikiem, cierpiał na depresję i był pod dużym stresem z powodu nowego biznesu lotniczego, w którym obaj pracowali.

Millard powiedział policji, że wrócił do domu i zastał ojca zmarłego w swojej sypialni, a ostatni raz żywego widział go poprzedniego dnia.

W 2014 roku śledczy zmienili zdanie i postawili 32-letniemu Dellenowi zarzut zabójstwa ojca.  Zeznał on właśnie przed sądem, że jest niewinny.

Narzędzie zbrodni

Narzędzie zbrodni

Koroner, dr David Evans, badający ciało Wayne’a Millarda powiedział, że samobójstwo wydawało się podejrzane, więc powiadomił wydział zabójstw. Założono, że ktoś inny mógł pociągnąć za spust pistoletu znalezionego obok mężczyzny ale w końcu zamknięto sprawę z braku dowodów. Mimo iż na rękojeści rewolweru znaleziono DNA Dellena Millarda.

Dopiero w ubiegłym roku znaleziono nielegalnego handlarza bronią, który wyznał, że sprzedał rewolwer… Dellenowi Millardowi.

Proces trwa. Wcześniej Dellen Millard i jego przyjaciel Mark Smích zostali już prawomocnie skazani na dożywocie za morderstwo z premedytacją Tima Bosmy oraz Laury Babcock.

Millard (na szkicu po lewej) na rozprawie w sądzie z udziałem tylko sędziego

Millard (na szkicu po lewej) na rozprawie w sądzie z udziałem tylko sędziego