Kamizelka kuloodporna uratowała życie policjanta

Lokalnie Top News czer 7, 2018 at 10:00 am

 

aakamizelkaSpecial Investigation Unit prowadzi dochodzenie w sprawie strzelaniny w Scarborough, w której doszło do wymiany ognia między policjantami a mężczyzną, w wyniku której jedna osoba nie żyje, a policjant został ranny.

W wydanym w czwartek komunikacie, śledczy SIU poinformowali, że ​​policja została wezwana do obszaru Hymus Road i Warden Avenue krótko po północy w wyniku otrzymania informacji o uzbrojonym mężczyźnie.

Krótko po przybyciu na miejsce funkcjonariusze znaleźli mężczyznę wewnątrz samochodu przed okolicznym pubem.

Między policjantami a mężczyzną doszło do wymiany ognia. Mężczyzna odniósł wiele ran postrzałowych, ciężko ranny został też jeden z funkcjonariuszy.

Według sanitariuszy pogotowia ratunkowego, mężczyzna został przewieziony do centrum urazowego w stanie krytycznym. Niedługo potem zmarł w szpitalu.

Ranny policjant, również został przewieziony do szpitala w ciężkim stanie.

Według lekarzy, jego życie ocaliła kamizelka kuloodporna.

Mark Saunders

Mark Saunders

- Jestem dumny z pracy, jaką wykonali oficerowie. Jestem także zadowolony, że nasi oficerowie byli dobrze wyposażeni – powiedział w czwartek szef torontońskiej policji, Mark Saunders – Myślę, że w dzisiejszych czasach możemy uznać za rzecz oczywistą znaczenie dostarczonego sprzętu.

Saunders powiedział, że noszenie kamizelek kuloodpornych nie zawsze było wymogiem dla oficerów.

- Wiem, że kiedy dostałem pracę … kamizelka był opcją i pamiętam, że ludzie narzekali, ponieważ są one ciężkie i uciążliwe, a jest lato i jest gorąco – powiedział.

- Muszę powiedzieć, że te dni już minęły… Myślę, że obecnie, przy zwiększonym dostępie do broni palnej, więc posiadanie odpowiednich narzędzi w pracy policjanta może prowadzić do wyników, które są dla nas korzystne jako egzekutorów prawa.

Saunders powiedział, że nie może wypowiedzieć się na temat szczegółów śledztwa z powodu zaangażowania SIU w sprawę.

Sprawę z ramienia SIU bada sześciu śledczych.

Special Investigation Unit to specjalna jednostka cywilna badająca przypadki, gdy z udziałem policjantów dochodzi do uszkodzenia ciała lub ataków seksualnych.