Przez zardzewiałego gwoździa prawie straciła życie

Kanada Top News czer 8, 2018 at 12:30 pm
zz collen1

Colleen

Organizm 38-letniej Colleen O”Connor z Niagara Falls zaczął niszczyć rzadki wirus (flesh-eating bug), który zaatakował jej tkanki po tym, jak zraniła nogę zardzewiałym gwoździem. Wpadła w śpiączkę, spędziła miesiąc na oddziale intensywnej terapii. 

Kobieta była w śpiączce. Lekarze rozważali amputację uszkodzonej kończyny. Dziś 38-latka ma w nodze 97 szwów i musi od nowa uczyć się chodzić.

Coleen pomagała znajomym przy remoncie starego domu. Podczas pracy przy odnawianiu budynku zarysowała nogę zardzewiałym gwoździem wystającym ze ściany. Początkowo nie czuła żadnych objawów i zbagatelizowała sytuację.

zz eeilllen7

Tuż po zranieniu

Cztery dni później obudził ją rozdzierający ból łydki. Kobieta podejrzewała, że to efekt kontuzji po zbyt intensywnych treningach na siłowni. Zażyła leki przeciwbólowe, jednak nic nie pomagało. Wtedy rodzice zawieźli ją na oddział ratunkowy pobliskiego szpitala. Tam straciła przytomność.

Colleen O’Connor obudziła się ponownie dziesięć dni później w szpitalu w Welland. Miała już za sobą trzy operacje. Lekarze zdiagnozowali u niej martwicze zapalenie powięzi – rzadko spotykane ostre zakażenie tkanki łącznej. To schorzenie wywoływane jest przez szkodliwą bakterię, która niszczy tkanki.

We krwi Colleen wykryto czarną pleśń, która prawdopodobnie pochodziła z zardzewiałego gwoździa. To ona miała wywołać infekcję. Do tego doszedł zespół stresu pourazowego.

Po miesiącu spędzonym na oddziale intensywnej terapii 38-latce założono 97 szwów. Colleen przechodzi też rehabilitację, która ma pomóc jej nauczyć się chodzić na nowo.

zz coleen2

zz collen3

zz collen4 ZZ COLLEN5