Miliony do zgarnięcia na trawce

Rynek Series Top News czer 9, 2018 at 4:00 pm

zz marihuana Firma Deloitte zajmująca się audytami i doradztwem inwestycyjnym ujawniła prognozy wielkości potencjalnego rynku marihuany w Kanadzie: 4,3 miliarda dolarów! Tylko w pierwszym roku po legalizacji.

Bank CIBC ocenia, że legalny rynek do 2020 roku może być wart nawet 6,5 miliarda dolarów rocznie. New Frontier Data natomiast przewiduje, że do 2025 roku sięgać będzie nawet 9,2 mld. Grupa regularnie używających jej konsumentów ma wzrosnąć do 22%.

Minister finansów Bill Morneau umieścił w budżecie na rok 2018 podatek od „rekreacyjnej” marihuany w wysokości $1 za gram lub 10% wartości całego zakupu (zależnie jaka ilość jest kupowana). Eksperci spodziewają się także spadku zakupu alkoholi, ponieważ część konsumentów chętnie przestawi się na legalną trawkę.

Od lipca legalizująca marihuanę ustawa C-45 (Cannabis Act) wchodzi w życie i staje się prawem. Osoby pełnoletnie będą mogły legalnie kupić marihuanę. Premier Justin Trudeau przekonuje, że prawo utrudni dostęp narkotyku nieletnim.

- Jesteśmy skupieni na kontroli i legalizacji marihuany, ponieważ obecny system nie działa – mówił w maju. – Decyzja jest poprzedzona miesiącami konsultacji i analiz eksperckich.

zz marihuana3

Kanada tym samym staje się pierwszym z państw grupy G7, które wprowadzi tego typu prawo.

W USA obecnie 9 stanów oraz region District of Columbia pozwalają na zakup marihuany do celów „rekreacyjnych”, 30 stanów dopuściło medyczną. Rodzący się tam rynek legalnej trawki w 2017 roku został oceniony przez BDS Analytics na 9 miliardów dolarów rocznie (to tyle ile wynosi roczny obrót słodyczy czy pieluch).

Więcej – TUTAJ.

zz marihuana5 zz marihana11 zz marihuana4