Papierowa rurka zamiast plastikowej.

Lokalnie Top News czer 9, 2018 at 10:00 am

aaw czein

Restauracje A&W zastąpią plastikowe słomki do picia zimnych napojów papierowymi. Stanie się tak w styczniu przyszłego roku.

Restauracja z hamburgerami stanie się pierwszą siecią fast food w Ameryce Północnej, która wyeliminuje plastikowe słomki na rzecz biodegradowalnych słomek papierowych.

- Chcemy zredukować szkodliwe odpady i jesteśmy na właściwej drodze – powiedział dyrektor Tyler Pronyk – Do końca roku w naszych restauracjach nie będzie plastikowych słomek. Musimy przemyśleć używanie produktów całego przemysłu towrzyw sztucznych: Dlatego likwidacja słomek z tworzyw sztucznych to nie koniec.

Restauracje nowe słomki zaczną wprowadzać w sierpniu. Sieć, na którą składa się ponad 1000 restauracji twierdzi, że do końca 2018 roku zakończy ten proces.

Kierownictwo A&W twierdzi, że słomki papierowe będą mogły być używane od dwóch do trzech godzin po zanurzeniu ich w napoju. Zaś ich całkowita biodegradacja będzie następowała w ciągu trzech do sześciu miesięcy.

Według A & W Canada ruch ten uniemożliwi wyrzucenie 82 milionów plastikowych słomek na wysypiska śmieci każdego roku.

Żądania zastąpienia tworzyw sztucznych materiałami, które są łatwe do wykorzystania w recyklingu są coraz bardziej powszechne.

Mieszkańcy Vancouver zagłosowali za zakazem używania plastikowych słomek, piankowych kubków i plastikowych pojemników od czerwca 2019 roku.

Kilka gmin w Kanadzie już wprowadziło regulacje prawne w celu stopniowego wycofywania plastikowych naczyń.

Największa sieć restauracji szybkiej obsługi, McDonald’s nie jest jeszcze gotowa, by pozbyć się plastikowych słomek

W maju akcjonariusze McDonald’s przegłosowali decyzję o wprowadzeniu zakazu używania plastikowych słomek; jednak firma wskazała, że nie nastąpi to tak szybko. Technolodzy sieci pracują nad znalezieniem odpowiedniej alternatywy.