Wszystko przez chciwość

Lokalnie Top News czer 9, 2018 at 6:00 am
Zmarłej pacjentce wstrzyknieto niewłaściwą ciecz.  Fotografia ilustracyjna

Zmarłej pacjentce wstrzyknieto niewłaściwą ciecz.
Fotografia ilustracyjna

Dyplomowana pielęgniarka z Vaughan została oskarżona o prowadzenie nielegalnej kliniki kosmetycznej. Jedna z jej pacjentek zmarła.

Śledztwo prowadzą policjanci z York Regional Police. Twierdzą oni, że Anna Yakubovsky-Rositsan prowadziła nielegalny gabinet w swoim domu.

40-letnia Jacobovsky-Rositsan ma teraz do czynienia z siedmioma zarzutami, w tym o rażące zaniedbanie powodujące śmierć i czterema przypadkami brutalnego ataku.

- To było po prostu bardzo bolesne – kobieta po zapaści medycznej ostrzega przed domowymi gabinetami kosmetycznymi zajmującymi się wypełnianiem warg.

Licencjonowane kliniki kosmetyczne zamierzają przeprowadzić w mediach społecznościowych kampanię uświadamiającą by kobiety zdawały sobie sprawę z zagrożeń jakie niosą ze sobą osoby, które w amatorski sposób zajmują się medycyną kosmetyczną.

Anna Yakubovsky-Rositsan

Anna Yakubovsky-Rositsan

Zarzuty wobec Jacobovsky-Rositsan powstały w wyniku “długiego dochodzenia”, które rozpoczęło się 18 kwietnia 2017 r., po tym, jak jedna z jej pacjentek została przewieziona do szpitala w stanie zagrożenia życia. Kobieta zmarła na skutek odniesionych obrażeń.

W wyniku śledztwa policyjnego zdiagnozowano, że oskarżona pielęgniarka korzystała z niemedycznych produktów w swojej nielicencjonowanej klinice.

- Były to zastrzyki zawierające niewłaściwą substancję – powiedziała Const. Laura Nicolle – Zasadniczo istnieją produkty, które są łatwo dostępne dla każdego i nie są przeznaczone do zastrzyków kosmetycznych – wyjaśniła Nicolle.

Śledczy zidentyfikowali inne pacjentki pielęgniarki, które doświadczyły „różnych problemów związanych ze zdrowiem”.

- Ofiary słyszały o domowej klinice dzięki wiadomościom podawanym z ust do ust o miejscu, gdzie przeprowadza się zabiegi kosmetyczne po bardzo niskiej cenie – dodała Nicolle.

Policja powiadomiła College of Nurses of Ontario o dochodzeniu. Kolegium potwierdziło, że Yakubovsky-Rositsan nie jest obecnie uprawniona do wykonywania zawodu. Została zawieszona przez kolegium komisji skarg i zażaleń od 28 marca.

Śledczy z wydziału zabójstw policji w York pracują nad tą sprawą, choć nie zostały nałożone żadne zarzuty o zabójstwo.

Policja zachęca pacjentki, które korzystały z usług pielęgniarki, by poszły do lekarza i dokładnie się przebadały.