Zabójstwo Polaka w Irlandii

Any Uncategorized Polak w świecie czer 11, 2018 at 2:43 pm

zz zabojstwoW miejscowości Ballincollig w hrabstwie Cork na południu Irlandii doszło do brutalnego zabójstwa 35-letniego Polaka.

Jak podała irlandzka policja, do domu Mikołaja Wilk, który mieszkał wraz z żoną Elżbietą i dwójką małych dzieci, wtargnęła czwórka napastników uzbrojonych między innymi w maczety. Zdarzenie miało miejsce w minioną niedzielę o godzinie trzeciej nad ranem.

W wyniku napaści Mikołaj Wilk, właściciel firmy ogrodniczej, został poważnie poraniony i zmarł w szpitalu. Jego małżonka Elżbieta również doznała obrażeń, na szczęcie nie zagrażają one życiu kobiety.

Według policji napastnicy zbiegli z miejsca zdarzenia samochodem marki BMW. Pojazd został później porzucony i podpalony. Znaleziono w nim pistolet.

O sprawie poinformował”Irish Examiner”, który ujawnił, że Polak został zaatakowany, gdy spał. Ciosy spadły na niego, gdy leżał w łóżku. W wyniku napaści, próbująca się bronić żona straciła co najmniej jeden palec. Na szczęście nie ucierpiały ich małoletnie dzieci w wieku 3 i 5 lat. W związku z tym, że Elżbieta wciąż przebywa w szpitalu, dziećmi zajęła się opieka społeczna.

Policja szuka sprawców, których było trzech albo czterech.

Wilkowie pochodzili z powiatu mogileńskiego w województwie kujawsko-pomorskim. TVP Bydgoszcz precyzuje, że Mikołaj W. był mieszkańcem Wszednia. Według władz irlandzkich, Polak nie był kryminalnej przeszłości i policja nigdy nie interesowała się jego osobą.

Więcej - TUTAJ.