Quebec stawia na hybrydy

Rynek Top News czer 13, 2018 at 4:00 pm

Screen Shot 2018-06-13 at 10.58.29Kanadyjska firma Nova Bus z siedzibą w Saint-Eustache, otrzymała od władz Quebecu zamówienie na aż 497 (!) autobusów hybrydowych…

Jest to największe jednorazowe zamówienie na pojazdy hybrydowe w historii grupy Volvo AB, do której należy Nova Bus – przedsiębiorstwo założone w 1992 roku, a od 1998 roku będące częścią koncernu Volvo Buses.

Zamówienie obejmuje opcję na zakup dalszych… 1028 pojazdów dla dziewięciu największych miast Quebecu. Dostawy będą odbywać się w latach 2020-2025.

Pięcioletnia umowa obejmuje zakup 497 sztuk autobusów hybrydowych LFS HEV (Hybrid Electric Vehicles) o długości 40 stóp.

 - Jesteśmy bardzo dumni z uznania naszej elektromobilnej oferty i największego dotychczasowego zamówienia na pojazdy hybrydowe dla Grupy Volvo. Zamówienie podkreśla silne relacje, jakie ATUQ (quebeckie resort komunikacji), Nova Bus i Volvo rozwinęły przez lata. Wizją naszej firmy jest wspieranie miast w rozwiązywaniu problemów związanych z jakością powietrza, zatłoczeniem i hałasem poprzez przejście na zrównoważony transport publiczny. Bardzo zachęcające jest bycie partnerem prowincji Quebec w tej podróży – powiedział Håkan Agnevall, prezes Volvo Buses.

O skali tego zamówienia świadczy fakt, że Volvo do tej pory sprzedało łącznie 5500 zelektryfikowanych autobusów i to na całym świecie (4000 pod marką Volvo i 1500 pod marką Nova Bus z wyłączeniem obecnego zamówienia).

Volvo Buses to największy na wiecie producent autobusów z przeogromnym portfolio na 5 kontynentach. Oprócz Nova Bus, kolos przejął wcześniej innego kanadyjskiego producenta – Prevost Car , a także Volvo Polska, tworząc we Wrocławiu największą fabrykę Volvo w Europie.

Więcej – TUTAJ