Krajobraz po burzy

Lokalnie Top News czer 14, 2018 at 5:55 am
Dach Eaton Centre okazał się dziurawy

Dach Eaton Centre okazał się dziurawy

Krótka, gwałtowna burza, która nawiedziła Toronto i kilka rejonów południowego Ontario, doprowadziła do podtopień, zablokowania dróg, powalenia drzew.

Według Environment Canada szczególnie dotkliwie burza dała się we znaki w: Toronto, Hamilton, Halton, Peel, York i Durham, London, Caledonia, Barrie i Peterborough.

Burza uderzyła szybko, trwała około 30 minut powodując silne podmuchy wiatru od 90 do 100 km/godz.

Ulewa pokazała, że dach Eaton Centre jest nieszczelny. Woda lała się do środka centrum handlowego w pobliżu ruchomych schodów.

Rzecznik prasowy właściciela budynku, firmy Cadillac Fairview powiedział, że zespół wykrył źródło wycieku i zamknął zalany obszar dla kupujących. Kilka sklepów detalicznych zostało zamkniętych na wieczór.

aaburza2Kilka mniejszych, lokalnych dróg także doświadczyło podtopień, ale większość utrudnień w ruchu drogowym spowodowana była przez powalone drzewa. Doszło też do awarii sieci wysokiego napięcia. Zerwane linie spadły na pojazd z ludźmi w środku. Na szczęście nie usiłowali wychodzić na zewnątrz i czekali na pomoc. Dzięki temu nie odnotowano żadnych obrażeń.

O godzinie 16:30 Toronto Hydro napisało na Twitterze, że około 10 000 klientów było pozbawionych zasilania.

Tori Gass, rzecznik prasowy Toronto Hydro, powiedział, że większość awarii odnotowano w Etobicoke, North York i Scarborough.

- Niestety, jest to coś, co zdarzało się już wcześniej w czasie burz – powiedziała Gass – Załogi zaczynają działać i oceniają szkody.

Gass dodała, że to, że fakt, iż burza trwała krótko, pomoże w naprawach; nie była jednak w stanie podać szacunkowego czasu przywrócenie dostaw prądu.

Jednocześnie Toronto Hydro ostrzegło mieszkańców, aby pozostawali w odległości co najmniej 10 metrów od zerwanych przewodów.

Mokra pogoda spadła wczesnym wieczorem, ustępując miejsca na słońce i letnie temperatury w nadchodzących dniach.

Kanadyjska agencja meteorologiczna przepowiada słoneczny weekend i wysokie temperatury. W piątek termometry wskażą 26 stopni, zaś w sobotę i niedzielę odpowiednio 27 i 30 stopni Celsjusza.