Nadeszła epoka seksu wirtualnego

Kanada Series Top News czer 14, 2018 at 12:30 pm

zz sex55Postęp techniczny już za kilka lat sprawi, że seks z robotami będzie dla ludzi rzeczą zwyczajną. 

Już teraz naukowcy z Manitoby twierdzą, że czeka nas nowa orientacja seksualna — cyfroseksualiści. I są przekonani, że nadeszła epoka seksu wirtualnego.

Zwolennicy seksu z cyborgami twierdzą, że inteligentne maszyny pomogą ludziom w rozwiązaniu wielu problemów psychologicznych i staną się prawdziwymi przyjaciółmi człowieka.

Sceptycy twierdzą, że obecność robotów w życiu seksualnym ludzi nieuchronnie wywoła wiele problemów etycznych i prawnych.

Za seksrobota można uważać każde urządzenie, za którego pomocą człowiek może osiągnąć satysfakcję seksualną, na przykład zdalnie sterowane wibratory.

zz sex5- Istnieje wiele rzeczy dostępnych już w tej chwili, które pod względem anatomicznym przypominają człowieka — mówi badacz stosunków seksualnych Uniwersytetu Nowojorskiego Shelly Ronen.

Obecnie w różnych zakątkach świata otwierają się specjalne domy publiczne, gdzie klientom w charakterze partnera seksualnego proponują lalki. Niedawno podobny lokal pojawił się w Moskwie.

Jednak prawdziwa rewolucja seksualna może dopiero nastąpić dzięki rozwojowi sztucznej inteligencji. We wrześniu ubiegłego roku na festiwalu sztuk elektronicznych w austriackim Linzu został zaprezentowany jeden z pierwszych seksrobotów ze sztuczną inteligencją – Samantha.

Maszyna o wartości 3700 euro jest w stanie reagować na dotyk i objęcia a także zapamiętywać partnerów i z każdym z nich rozwijać unikalną linię komunikacji.

Naukowcy z Uniwersytetu Manitoby w Kanadzie w swoich badaniach doszli natomiast do wniosku, że  niebawem w rzeczywistości może pojawić się nowa orientacja seksualna — cyfroseksualiści.

- Można z pewnością powiedzieć, że nadeszła epoka seksu wirtualnego — przekonuje dyrektor uniwersyteckiego centrum etyki zawodowej i stosowanej, dr Neil McArthur (jego wypowiedź na filmie poniżej).

zz sex2Zdaniem profesora robotyki i badacza sztucznej inteligencji w Uniwersytecie w Sheffield, Noela Sharkey’a, za kilka dziesięcioleci jedna czwarta wszystkich mężczyzn w wieku od 18 do 34 lat będzie w związku wyłącznie z robotami.

Dyrektor techniczny Google, znany futurolog Ray Kurzweil zapowiedział, że w 2022 roku w USA i Europie zaczną przyjmować ustawy regulujące stosunki ludzi i robotów. Działalność robotów, ich prawa, obowiązki i inne ograniczenia zostaną sformalizowane.

Do regulacji prawnej stosunków ludzi i seksrobotów w ubiegłym roku wezwali holenderscy obrońcy praw człowieka z Foundation for Responsible Robotics. Uważają, że już nadszedł czas, by na poziomie prawa ochronić roboty przed prawdopodobnymi gwałtami.

- Kiedy myślimy w ten sposób, pojawia się pytanie, czy chcemy zakazać ludziom wykonywania pewnych czynności z robotem nie w celu jego ochrony, lecz dlatego, że przemoc wobec robota wpływa na nas samych jako osoby?— zadaje pytanie profesor w Northeastern University ATTN amerykańskim Bostonie Woodrow Hartzog.

Naukowiec zapowiada, że stosunki mogą budować nie tylko ludzie i humanoidalne roboty.

zz robotNa początku 2017 roku Parlament Europejski przyjął rezolucję ws. przepisów prawa cywilnego dotyczących robotyki, która na razie tylko proponuje opracowanie ogólnoeuropejskiej ustawy w sprawie obowiązkowej rejestracji robotów ze sztuczną inteligencją. Tym nie mniej na razie wszystkie dyskusje odbywają się w kontekście, że sztuczną inteligencję na razie można nauczyć jedynie odpowiedniego reagowania na zapytania człowieka i słusznego wykonywania poleceń. Co będzie, gdy roboty będą w stanie odczuwać własne emocje?

Pod tym względem interesujące są wnioski konferencji naukowej Canonical Computation in Brains and Machines, która odbyła się w maju w Nowym Jorku. Wielu naukowców zgadza się, że z dużą dozą prawdopodobieństwa mniej więcej za 45 lat roboty ze sztuczną inteligencją zaczną cierpieć na choroby psychiczne bardzo podobne do ludzkiej depresji i schizofrenii.

Opierając się na tych wnioskach, można przypuścić, że bezgraniczny seks człowieka z robotami nie potrwa długo. Roboty stworzone do seksu mogą zacząć walkę o własne prawa, uznając, że ludzie zmuszają je do prostytucji.

Będzie dobrze, jeśli roboty ograniczą się do równości praw, a nie zaczną się mścić za cierpienie fizyczne i moralne.

Więcej - TUTAJ i TUTAJ.