Dzieło Banksy’ego skradzione z wystawy

Lokalnie Top News czer 15, 2018 at 12:30 pm

Złodziej był wyjątkowo bezczelny. Nawet nie starał się ukryć, kiedy wynosił jedno z dzieł Banksy’ego wystawionych w Toronto.

Podejrzany na monitoringu

Podejrzany na monitoringu

Wartość skradzionego printu szacuje się na 45 tysięcy dolarów. Grafika zatytułowana “Trolley Hunter” zniknęła ze ściany nieautoryzowanej wystawy “Art of Banksy” w niedzielę, jednak kradzież została odkryta nieco później, co utrudnia dochodzenie.

Torontońska policja ma jednak trop w postaci zapisu wideo (filmik z kradzieży – poniżej).

Kamery monitoringu uchwyciły moment wynoszenia dzieła Banksy’ego z wystawy. Złodziej pojawił się bardzo wcześnie rano, kiedy obiekt w Toronto był jeszcze zamknięty. Musiał mieć świadomość, że może zostać nagrany, bo zamaskował się czapką z daszkiem, miał też zasłoniętą twarz.

Śledczy udostępnili nagranie, licząc na odzew świadków. Jest to problematyczne ze względu na bardzo wczesną godzinę kradzieży (5:00 rano). O tej porze raczej niewielu ludzi można spotkać na ulicach, tym bardziej że wystawę zorganizowano w zachodniej części miasta w poprzemysłowej hali.

Wystawa dzieł Banksy’ego zgromadziła 80 jego prac. Ocenia się, że wartość wszystkich dzieł pokazywanych w Toronto sięga 30 milionów dolarów.

Skradzione dzieło

Skradzione dzieło

Więcej – TUTAJ.