13-latek oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia

Lokalnie Top News czer 16, 2018 at 6:00 am
Zamordowany, 19-letni Aaron Rankine-Wright uchodził w środowisku torontońskich zapaśników za wielki talent.

Zamordowany, 19-letni Aaron Rankine-Wright uchodził w środowisku torontońskich zapaśników za wielki talent.

Trzynastoletni chłopiec z Toronto został oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia w związku ze śmiercią rowerzysty.

O potrąconym przez samochód, a następnie dobitym przez nieznanych sprawców rowerzyście pisaliśmy przed kilku dniami w Bejsmencie. Rzecz miała miejsce w torontońskiej dzielnicy, zwanej Little Portugal.

Wskutek śledztwa przeprowadzonego przez detektywów z wydziału zabójstw wyszło na jaw, że potrącenie 19-letniego Aarona Rankine-Wrighta było celowe i zaplanowane.

aawypadek2- Rankine-Wrihgt został uderzony przez samochód typu SUV, a następnie zadźgany nożem około 17:30 w sobotę na Frankish Avenue na tyłach szkoły, w pobliżu Dundas Street i Dufferin Street. Rowerzysta jechał do pracy – stwierdził detektyw Mike Carbone z torontońskiej policji.

Carbone dodał, że zaraz po potrąceniu rowerzysty, Toyota RAV4 uderzyła w drzewo. Jadący nią trzej mężczyźni wyskoczyli z pojazdu i zadali Rankine-Wrihgtowi kilka ciosów nożem, następnie pieszo uciekli z miejsca zdarzenia.

Do tej pory policja zatrzymała dwóch z trzech sprawców morderstwa. 17-letniego mężczyznę oraz 13-latka. Obaj mają postawione zarzuty morderstwa pierwszego stopnia. Policja poszukuje jeszcze trzeciego sprawcy. Policjanci uważają, że może on mieć około 20 lat.

Śledczy na razie nie ujawnili co było motywem młodych bandytów.

Bliscy wspominają zamordowanego jako utalentowanego zapaśnika.

- Zapasy były prawdopodobnie „najbardziej konsekwentną rzeczą” w życiu Aarona – mówi jeden z zapaśniczych trenerów, Neal Ewers, przytaczając słowa matki zamordowanego.

W środowisku torontońskich zapaśników Rankine-Wright uchodził za duży talent, któremu wróżono wielką karierę w tym sporcie. Ewers mówi, że chciał, by jego podopieczny myślał o przyszłości, która obejmowała nie tylko sport, ale też uniwersytet lub college.

- Wielu z nas jest naprawdę wstrząśniętych tą śmiercią – mówi trener zapaśnika.

Rankine-Wright nie był pierwszym młodym mężczyzną, dla którego był zapaśniczym i życiowym mentorem

– Każdemu, kto mógłby uwierzyć, że ten nastolatek szukał kłopotów powiem, że to nie ten dzieciak. Ten chłopak był najmilszym dzieckiem, który wychodził ze środowiska i okoliczności, w których się znalazł – dodał Ewers.