Kanada bije mistrzów

czer 16, 2018 at 12:30 pm

zz voll3Brak reprezentacji na piłkarskim mundialu Kanada rekompensuje sobie w siatkówce w Lidze Narodów (FIVB Nations League).

Do sporej sensacji doszło w Warnie, gdzie Kanadyjczycy w trzech setach pokonali Brazylijczyków. W tej samej grupie Francja ograła Bułgarię, a Niemcy zatracili swój rytm gry, ulegając u siebie Japończykom.

Już przed rozpoczęciem meczów IV rundy premierowej odsłony Ligi Narodów było wiadomo, że grupa, która rozgrywa obecnie mecze w Warnie, w tej serii spotkań będzie tą najmocniejszą.

Próbkę tego dał pierwszy mecz pomiędzy Kanadą a Brazylią. Chociaż inauguracyjna partia stała pod znakiem wyraźnej dominacji podopiecznych Stephane’a Antigi, to w kolejnych musieli nieźle się namęczyć, żeby doprowadzić do swojego triumfu (drugi set zakończył się przy stanie 34:32!).

zz voll1Uśmiech nie znikał z twarzy trenera Antigi, ale nie mogło być inaczej. Jego drużyna grała bardzo dobrze i konsekwentnie we wszystkich elementach gry – skutecznie atakowała i broniła, a świetne zawody rozgrywał TJ Sanders, który asem serwisowym przypieczętował to sensacyjne zwycięstwo w trzech setach nad Brazylią.

Ta szósta już wygrana Kanadyjczyków przedłużyła ich szanse na awans do Final Six Ligi Narodów – do zajmowanego przez Italię ostatniego premiowanego wyjazdem do Lille miejsca brakuje im tylko jednego punktu. Dzisiaj grają z Bułgarią: wynik – TUTAJ (tam również rozkład kolejnych spotkań).

Od wyjazdu do Francji powoli oddalają się za to Niemcy. Od dość zaskakującej przegranej z Australią (która w piątek wygrała starcie z Koreą Południową przede wszystkim dzięki blokowi – 12:4) mają trudności z powrotem do swojego rytmu gry. W piątek męczyli się z Japończykami, którzy trzecią, dającą im prowadzenie w meczu, partię wygrali 25:15! Wszystko rozstrzygnęło się w tie-breaku, w którym inicjatywę przejęli siatkarze z Kraju Kwitnącej Wiśni, odnotowując swoją drugą wygraną z rzędu (w Osace wygrali 3:2 z Italią).

Screen Shot 2018-06-16 at 10.46.49W pozostałych meczach większych niespodzianek nie było. Włochy oddały Chińczykom tylko jednego seta. Z kolei Francja nie napotkała na większe trudności ze strony Bułgarów, dominując we wszystkich elementach gry.