Sukces policji – jeden ze strzelających do dzieci mężczyzn został aresztowany

Lokalnie Top News czer 17, 2018 at 10:00 am
Sheldon Eriya

Sheldon Eriya

Policja aresztowała jednego z mężczyzn, którzy postrzelili dzieci bawiące się w parku w Scarborough.

Ofiary to dwie siostry w wieku 5 i 9 lat zostały ciężko ranione na placu zabaw w Alton Towers Circle w pobliżu McCowan Road i McNicoll Avenue około godziny 17:00. w czwartek. Pisaliśmy o tym szokującym zdarzeniu TUTAJ.

Pięcioletnia dziewczynka została przewieziona do szpitala w stanie krytycznym. Później jednak lekarze powiedzieli, że jej obrażenia nie zagrażały jej życiu. Jej dziewięcioletnia siostra znalazła się również w szpitalu w poważnym stanie, ale nie zagrażającym jej życiu.

Samochód, którym uciekli bandyci.

Samochód, którym uciekli bandyci.

Prowadzący śledztwo detektywi stwierdzili, że ​​podejrzany lub podejrzani oddali co najmniej siedem strzałów w kierunku bawiących się dzieci, po czym uciekli czarnym Nissanem Versa. Pojazd ten został zlokalizowany przez policjantów w rejonie Liverpool Road i Highway 2 w Pickering w piątek.

Podejrzany, zidentyfikowany jako 21-letni mieszkaniec Markham, Sheldon Eriya, został aresztowany w Pickering w piątek. Został oskarżony o siedem przestępstw, w tym o podwójne usiłowanie zabójstwa.

Eriya stanął w sobotę przed sądem tylko po to, by cicho wypowiedzieć swoje imię i usłyszeć zarzuty. Jego sprawa rozpocznie się 21 czerwca.

Policja twierdzi, że w dalszym ciągu poszukuje dwóch innych podejrzanych mężczyzn.

Burmistrz John Tory pogratulował policji szybkiego aresztowania przestępcy.

- Musimy usunąć tych ludzi z ulicy i służyć jako przestroga dla tych wszystkich, którzy noszą broń aby nawet nie pomyśleli o zrobieniu czegoś takiego – powiedział burmistrz.

Motywy postępowania przestępców nie są jasne, choć policjanci wcześniej mówili, iż śledczy uważają, że prawdziwym celem był mężczyzna, który był w tym czasie na placu zabaw.