Fatalny wypadek na torze. Nie żyje Jeff Green

Lokalnie Top News czer 18, 2018 at 12:30 pm
Screen Shot 2018-06-18 at 09.58.25

Jeff Green

Na torze Canadian Tire Motorsport Park w Bowmanville (Ontario) podczas wyścigu pokazowego doszło do wypadku, w wyniku którego życie stracił 61-letni Amerykanin Jeff Green.

Jeszcze w ubiegłym roku Jeff Green ścigał się w serii Pro Mazda. W ostatnich miesiącach Amerykanin skupił się jednak na wyścigach samochodów zabytkowych. Dlatego też zaczął działać na rzecz stowarzyszenia Vintage Automobile Racing Association.

Teraz Green wziął udział w pokazowym wyścigu Formuły 5000 na obiekcie Canadian Tire Motorsports Park. Z nieznanych przyczyn, prowadzony przez niego samochód wypadł z toru w zakręcie numer osiem i uderzył z pełną prędkością w betonową ścianę.

Przy Greenie bardzo szybko pojawiły się służby medyczne. Amerykański kierowca został odwieziony ambulansem do pobliskiego szpitala Lakeridge Health, ale lekarzom nie udało się go uratować. W momencie wypadku na torze przebywali jego żona Pam, córka oraz syn.

- Jesteśmy zasmuceni śmiercią Jeffreya Greena. Składamy najszczersze kondolencje rodzinie i jego najbliższym - przekazał Myles Brandt, zarządca kanadyjskiego toru.

Screen Shot 2018-06-18 at 09.56.50

W ostatnich latach Green starał się również wspierać młodych kierowców. Dzięki  Amerykaninowi udało się uratować karierę Victora Franzoniego. Młody Brazylijczyk, który uważany jest za spory talent, nie miał bowiem funduszy na kontynuowanie kariery w motorsporcie.

- Jeff był jedną z niesamowitych osób, jakie poznałem w swoim życiu. Zawsze był niezwykle szczęśliwy, uśmiechnięty. Pomagał każdemu. Wiele się dzięki Tobie nauczyłem. Byłeś inspiracją i zawsze będę o Tobie pamiętał. Modlę się za ciebie, moje myśli są z twoją rodziną - przekazał Franzoni za pośrednictwem Instagrama.

Więcej – TUTAJ.