Kinomani z Regionu York, obserwujcie się!

Lokalnie Series Top News czer 18, 2018 at 10:00 am

aaodra

Wydział Zdrowia Publicznego Regionu York ostrzegają widzów kompleksu kin na Promenade Mall, że mogli zostać zarażeni wirusem odry.

Dotyczy to widzów, którzy byli w kinie 9 czerwca pomiędzy godziną 19:00 a północą, byli w sali kinowej, w której wyświetlano film „Solo: A Star Wars Story” lub korzystali z kinowego holu lub łazienki.

Urzędnicy z wydziału zdrowia twierdzą, że osoby przebywające w teatrze powinny obserwować swoje organizmy, czy nie pojawiły się objawy odry, które zwykle dają o sobie znać w ciągu 21 dni od chwili zarażenia. W sytuacji, gdy takie symptomy pojawią się, powinni skontaktować się z lekarzem, aby potwierdzić, że otrzymali dwie dawki szczepionki przeciwko odrze lub że mają odporność na tę chorobę.

“Objawy odry to wysoka gorączka, kaszel, katar, ból oczu lub nadwrażliwość na światło, małe plamki z białym środkiem na wewnętrznej stronie jamy ustnej i czerwona wysypka na ciele” – napisał Oficer medyczny Regionu York, dr Karim Kurji w komunikacie prasowym – „Każdy, kto wykazuje objawy odry, powinien natychmiast skontaktować się z lekarzem i poinformować go, że mógł być narażony na wirusa tej choroby”.

Odra jest wysoce zaraźliwa i może łatwo przenosić się na tych, którzy są szczególnie wrażliwi lub nie są odporni. Najlepszym sposobem zapobiegania odrze jest szczepienie.