Setki martwych ptaków wzdłuż wiejskiej drogi

Lokalnie Top News czer 20, 2018 at 4:00 pm

Screen Shot 2018-06-20 at 13.55.27Na wiejskiej drodze (Concession Road 3) w okolicach Barrie w Ontario na przestrzeni kilku kilometrów znaleziono setki ciał martwych kurczaków. Najbliższą miejscowością jest osada Adjala-Tosorontio. Do zbadania sprawy w wezwano inspektorów kilku resortów. 

- Było jeszcze ciemno, więc nie od razu mogłem się zorientować, co to było. Gdy się rozwidniło, zdałam sobie sprawę, że to truchła martwych ptaków, które już mocno cuchnęły – powiedział Teresa Stewart, która zgłosiła sprawę do CP24.

Ponieważ kurczaki leżały na odcinku kilku kilometrów, pani Stewart zgłosiła też sprawę na policję.

Ontario Provincial Police potwierdziła CP24.com, że otrzymała zgłoszenie o “tysiącach” porzuconych martwych zwierząt i czeka na ustalenia wezwanych urzędników Ministerstwa Transportu.

Screen Shot 2018-06-20 at 13.56.48

Jednak wciąż nie jest jasne, skąd pochodzą zwierzęta i czy w pobliżu znajduje się kurza ferma. Zdaniem władz gminy, ptaki mogły spaść z dużej ciężarówki.

Ministerstwo Transportu nie udzieliło komentarza i skupiło się na uprzątnięciu drogi. Powiadomiono też inspektorów Ministerstwo Środowiska i Ministerstwo Rolnictwa.

Więcej: TUTAJ.

Zdjęcia: Teresa Stewart