Uliczna egzekucja długów

Lokalnie Top News czer 21, 2018 at 5:55 am

aabitwa3

Do prawdziwej ulicznej bitwy doszło wczorajszej nocy w pobliżu skrzyżowania Winston Churchill Boulevard i Steels Avenue.

Policja regionu Halton poinformowała, że funkcjonariusze zostali wezwani kilka minut po północy w środę do „gwałtownej kłótni”, jaka wybuchła na granicy regionów Peel i Halton.

Z zeznań świadków wynika, że kilka pojazdów otoczyło biały samochód typu pickup z trzema mężczyznami w środku. Z samochodów wysiadła pewna liczba mężczyzn uzbrojona w kije baseballowe i stalowe łomy i zaatakowała pasażerów białego pickupa.

- Oni po prostu bili się nawzajem, uderzając w samochody – mówi reporterom świadek zdarzenia, Matthew Amini – Można było usłyszeć uderzenia w samochodowe blachy i odgłosy rozbijanych szyb.

Kadr z zarejestrowanego telefonem komórkowym filmu.

Kadr z zarejestrowanego telefonem komórkowym filmu.

Amini zarejestrował incydent na swoim telefonie. Na filmie widać grupę ludzi trzymających kije baseballowe. Widać ich stojących na środku drogi obok białego pojazdu. Po kilku sekundach na wideo widać ludzi wychodzących z białego samochodu. Oni również trzymają w rękach długie, cienkie przedmioty. Po chwili obie grupy zaczynają się bić, biegną do skrzyżowania i blokując przejeżdżające samochody.

- Było około 10 lub więcej facetów biegnących w moim kierunku z kijami baseballowymi i wtedy zrozumiałem, że nadszedł czas, żebym stamtąd odjechał – opowiada Amini.

Sierżant Duane Bilton powiedział w środę, że pasażerowie pickupa próbowali udać się do szpitala, ale zostali zatrzymani na drodze, podczas postoju na czerwonym świetle.

Skrzyżowanie, na którym doszło do ulicznej bójki.

Skrzyżowanie, na którym doszło do ulicznej bójki.

Dwoje z nich odniosło poważne obrażenia głowy i zostało przewiezionych do szpitala na leczenie. Trzeci mężczyzna doznał niewielkich obrażeń i nie wymagał hospitalizacji.

Ofiary bójki to mężczyźni w wieku od 26 do 30 lat. Wszyscy są mieszkańcami Brampton.

Policjanci są przekonani, iż incydent był „ukierunkowanym atakiem”, a atakujący i ofiary znali się nawzajem.

Sierżant Bilton powiedział, że wstępne ustalenia wskazują, że ofiary mogły zostać zaatakowane z powodu długów.

Śledztwo jest w toku. Na razie nie dokonano żadnych aresztowań.

Funkcjonariusze znaleźli kije baseballowe na miejscu zdarzenia, a w środę rano członkowie jednostki K9 policji regionalnej Halton poszukiwali dodatkowych dowodów. Śledczy przeglądają też materiały z okolicznych kamer monitoringu.

Sierżant Bilton zachęca każdego, kto był świadkiem ataku, do skontaktowania się z policją.