12-latek poskarżył się policji na obiad

Kanada Top News czer 22, 2018 at 12:30 pm

zz policjanci1Policjanci z Nowej Szkocji odebrali we wtorek dwa telefony od dwunastoletniego chłopca. Dziecko skarżyło się w nich na rodziców, którzy na obiad zaserwowali mu sałatkę.

Nie wiadomo co kierowało wybrednym chłopcem z miasteczka Oyster Pond, który odkrył, że rodzice zaserwowali mu na obiad sałatkę. Zielenina na talerzu tak bardzo nie przypadła mu do gustu, że postanowił poinformować o tym odpowiednie służby.

Dyżurni policjanci w Halifaxie odebrali od niego nawet dwa zgłoszenia. Dziecko oskarżało o niewybaczalną zbrodnię czyli zaserwowanie zestawu witamin i wartości odżywczych zamiast prawdziwego posiłku. Później głodny chłopiec zadzwonił zresztą ponownie, z zapytaniem czy policja w końcu przyjedzie i coś zrobi z tym problemem.

Patrol w końcu przyjechał. I choć funkcjonariusze przyznają, że ucieszyła ich rozmowa z chłopcem o jego preferencjach żywieniowych, apelują jednocześnie, by nie dzwonić do nich w tak błahych sprawach. Rodzice chłopca powiedzieli, że wcale ich nie zaskoczyła reakcja dziecka.

zz salatkaNieuzasadnione telefony pod numer alarmowy 9-1-1 są dużym problemem.

Funkcjonariusz Dal Hutchinson z Halifaxu wydał nawet oficjalne oświadczenie, w którym zauważył, że kiedy dla jednych poważnym problemem jest zjedzenie sałatki, inni w tym czasie zmagać się mogą z prawdziwymi tragediami.

- Niewłaściwe użycie telefonu alarmowego bywa realnym problemem dla policji i jest typowe dla wszystkich grup wiekowych, nie tylko dla dzieci - powiedział.

Podobny przypadek odnotowano w ub. roku w Mississippi, gdzie pięciolatek zadzwonił na policję, aby zabezpieczyła święta Wielkanocne przed kradzieżą ze strony Grincha. Zrobił to po obejrzeniu filmu dla dzieci – “How the Grinch Stole Christmas”.

Ktoś inny złożył skargę na restaurację, która przysłała mu za małą porcję sushi, a inny prosił o pomoc w nalezieniu pilota do telewizora.

Trudno jednak winić dzieci, skoro na policję dzwonią dorośli, którzy np. skarżą się na… nową fryzurę swojego dziecka.

Za nieuzasadnione lub niewłaściwe użycie telefonu alarmowego 9-1-1 grozi grzywna w wysokości do $700  dol.

Więcej – TUTAJ.

Nieuzasadnione telefony pod numer alarmowy 9-1-1 są dużym problemem.

Nieuzasadnione telefony pod numer alarmowy 9-1-1 są dużym problemem.