Zmarł John Holer, twórca MarineLandu

Kanada Top News czer 25, 2018 at 4:00 pm
John Holer

John Holer

W wieku 83 lat zmarł przedsiębiorca John Holer, założyciel słynnego morskiego parku rozrywki MarineLand, jednej z głównych atrakcji Niagara Falls. Pozostawił żonę i syna.

John Holer założył MarineLand już w roku 1963, zaczynając od występów z kilkoma lwami morskimi w małym basenie w Niagara Falls. Z biegiem czasu przedsiębiorstwo rozrosło się do wielkich rozmiarów zapewniając występy wielorybów, delfinów, morsów, fok, lwów morskich i innych zwierząt, jak jelenie, niedźwiedzie, ptaki czy ryby.

Przez długie lata Holer energicznie bronił MarineLandu przed protestami i skargami obrońców praw zwierząt, którzy przekonują, że park ten powinien zostać zamknięty.

W 2000 r. John Holer powiedział agencji The Canadian Press, że anonimowi działacze grozili mu w mediach społecznościowych spaleniem domu i parku w odpowiedzi na śmierć jednego z wielorybów.

- Im głośniej szczekają, tym większe mamy obroty. Gdybym nie dbał o moje zwierzęta, straciłbym biznes - zwykł mawiać Holer.

Holer wśród swoich lwów w 1980 roku

Holer wśród swoich lwów w 1980 roku

Niedawno MarineLandowi przedstawiono 11 zarzutów okrucieństwa wobec zwierząt w następstwie dochodzenia prowadzonego przez ontaryjskie Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami (OSPCA) ale prokuratura wycofała je. W odpowiedzi park zaskarżył OSPCA, twierdząc że organizacja ta zaatakowała MarineLand, aby pobudzić zbiórkę pieniędzy na swoje cele i zadowolić działaczy na rzecz praw zwierząt.

Internetowa reakcja na śmierć Holera była mieszana, wiele osób chwaliło jego ducha przedsiębiorczości i za to że stworzył wiele miejsc pracy, inni potępiali go za rzekome znęcanie się nad zwierzętami.

MarineLand (oficjalna nazwa to Marineland of Canada) łączy w sobie cechy akwarium i ogrodu zoologicznego, ale przede wszystkim typowego parku rozrywki

W skład kompleksu wchodzą:

- Friendship Cove z orkami

- Arctic Cove z waleniami

- The King Waldorf Stadium Show, gdzie organizowane są pokazy lwów morskich, morsów oraz delfinów.

- Aquarium Dome – akwarium ze starszymi zwierzętami nie biorącymi już aktywnego udziału w pokazach (m.in. lwy morskie, foki, delfiny),

- Farma Zwierzęca zorganizowana w formie mini ogrodu zoologicznego m.in. z niedźwiedziami oraz reniferami.

zz marineland

Najbardziej rozbudowaną częścią parku jest lunapark z licznymi zabawami i atrakcjami dla zwiedzających.

Więcej - TUTAJ.